Advert
Advert
Advert

İstihdamın popüler sektörü artık Ödemiş’te!

EYFEL ÖZEL GÜVENLİK KURS MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

İstihdamın popüler sektörü artık Ödemiş’te!
İstihdamın popüler sektörü artık Ödemiş’te! Küçük Menderes
Bu içerik 1856 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Eyfel Özel Güvenlik Kurs Merkezi hizmete girdi. Yurt genelinde özel güvenlik sektörünün ihtiyaç duyduğu personeli karşılamak maksadıyla başlayan ve yayılan girişimcilik alanı ilk kez Ödemiş’te de açıldı. Eyfel Özel Güvenlik Kursları Bozcayaka Pasajı Sokak Numara 12’de hizmet verecek. Hizmet binasında özel güvenlik personeli olmak isteyen gençlere iş kapısı aralayacak güvenlik kursları verilerek sertifikalandırılacak.

 

2000 yılından beri sektörde

Özel güvenliğin Türkiye’de önemli istihdam alanlarından olduğunu belirten girişimci Ahmet Yılmaz, “Firmamız 2000 yılından beri bu sektörde hizmet veriyor. Biz bu işe ve bu sektördeki pek çok arkadaşımız da özel güvenlik okulu olarak bakıyoruz. Okullarımızda silahlı, silahsız güvenlik eğitimleri veriyoruz. Sertifika yenileme imkânları sunuyoruz. Ödemiş’te sektöre talep olmasına rağmen böyle bir hizmet girişimi oluşmamış. Bu iş ve istihdam imkânına erişmek isteyen bölgenin gençleri Torbalı ya da İzmir merkezdeki eğitim kuruluşlarına ulaşmak ve gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu anlamda Eyfel Özel Güvenlik Kurs Merkezi Ödemiş’te önemli bir ihtiyacı karşılayacak ve büyük bir boşluğu dolduracak. Burada tam teşekküllü binamızla güvenlik eğitim hizmetleri vermeye başlıyoruz” dedi.

 

18 yaşını doldurmuş, ortaokul mezunu bütün gençler hedef kitlesi

18 yaşını tamamlamış, en az ortaokul mezunu gençlerin eğitim alabilecekleri merkez hakkında da bilgiler paylaşan girişimci Ahmet Yılmaz, “Bütün öğrencilerimizin, kalite standartlarına uygun eğitim şartlarıyla, kendini geliştirebileceği ve toplum için fayda sağlayabileceği, sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlıyoruz. Yetiştirmiş olduğumuz Özel Güvenlik Görevlilerinin sektörde bir fark oluşturması hedefindeyiz. İşimizin hassasiyetlerinin farkında ve bunun doğurduğu sorumluluğu bilincindeyiz Eğitimlerimiz uluslararası standartlara uygun prosedürlerle; uzman kadromuz kontrolünde simülasyonlarla destekleniyor. Kurumsal öğrenme stratejilerini, öğrenmenin önündeki engelleri ve çözümlerini; dinamik bir organizasyonda çalışanların sorumluluklarını öğrencilerimize kazandırmayı hedefliyoruz.

Eğitmenlerimizin performansları ve eğitim dokümanlarımızın içeriği hususunda titizlikle durarak, hiç durmadan ve bitmeyen bir gelişim süreci içerisinde bulunuyoruz. Profesyonellik ve disiplinin etik olgularla birleştiği bir iş disiplini yaratıyoruz. Tam teşekkülü binamız ve kaliteli hizmet anlayışımızla gençlere önemli bir iş alanı yaratacak eğitimler veriyor, bağlantılar sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Silahlı eğitimler için 21 yaş

Eğitimler konusunda ve süreci hakkında Ahmet Yılmaz şunları söyledi: “Eğitmenlerimizin performansları ve eğitim dokümanlarımızın içeriği hususunda titizlikle durarak, hiç durmadan ve bitmeyen bir gelişim süreci içerisinde bulunuyoruz. Profesyonellik ve disiplinin etik olgularla birleştiği bir iş disiplini yaratıyoruz.  Silahsız eğitim için 18 yaşını doldurmuş ve ilköğretim (8 yıllık) mezun olmanız gerekmektedir. Silahsız güvenlik eğitimi 100 saattir. Silahsız kursiyerler sınavdan 60 puan aldıklarında başarılı sayılırlar. Sınavda başarılı sayılmayanlar 1 yıl içerisinde birbirini takip eden 3 sınava daha katılabilirler. Silahlı eğitim için 21 yaşını doldurmuş ve lise mezunu olmak gerekmektedir. Silahlı güvenlik eğitimi 120 saattir. Kursun sonunda silahlı kursiyerler 25 adet fişek ile eğitim atışı yaparlar. Atışlar 15 metreden 25 adet fişek kullanılarak yapılır. En az 15 adet fişeği hedefe isabet ettirmek gerekmektedir. Yenileme eğitimleri 5 yılda bir kez yapılmaktadır. Kimlik kartlarının iptal olmaması için tüm özel güvenlik görevlileri yenileme eğitimi almak zorundadırlar. Eğitimlerde silahsız personele 50 saat yenileme eğitimi verilmektedir. Silahlı personele 60 saat yenileme eğitimi verilir. Silah eğitimi silahsız özel güvenlik kimliklerini silahlıya çevirmek için alınması zorunlu olan bir eğitimdir. Silah eğitimi 20 saattir. Kursun sonunda kursiyerler 25 adet fişek ile eğitim atışı yaparlar. Atışlar 15 metreden 25 adet fişek kullanılarak yapılır. En az 15 adet fişeği hedefe isabet ettirmek gerekmektedir.”

Turgay Konuralp

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı