Advert
Advert
Advert

Yerel seçim için anket rüzgârı

HEM TELEFONLA, HEM YÜZ YÜZE

Yerel seçim için anket rüzgârı
Yerel seçim için anket rüzgârı Küçük Menderes
Bu içerik 956 kez okundu.
Advert

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçim öncesi Küçük Menderes havzasının ilçelerinde gerek telefonla gerekse de yüz yüze anketler yoğunluk kazandı. Son olarak Kiraz’da ellerinde tablet bilgisayarlarla kapı kapı dolaşan anketörler vatandaşlara yerel seçimleri ve adayları sordu.

İzmir’de AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 30 ilçe belediye başkan adaylarını açıklaması ile yeni bir soluk kazanan yerel seçim yarışında anketler yoğunluk kazandı. Özellikle Küçük Menderes havzasındaki Kiraz, Ödemiş, Torbalı ve Selçuk’taki başkan adaylarını daha önce açıklama söylemiyle yola çıkıp henüz bir başkan adayını açıklamayan CHP’de 16 Ocak tarihindeki kritik Parti Meclisi toplantısı beklenirken aday belirleme sürecinde kamuoyunun görüşünü yansıtan anketlerin sayısı her geçen gün artıyor.

 

Kapı kapı dolaşıyorlar

Siyasi partiler ya da adaylar tarafından yaptırıldığı düşünülen seçim anketleri telefonla olduğu kadar bire bir görüşmelerle de gerçekleştiriliyor.

Önceki günlerde Ödemiş’i ellerinde tablet bilgisayarla adım adım dolaşan anketörler bu kez Kiraz’da görüldü. Vatandaşların adaylarla ilgili görüşlerini alıp doğrudan anket firmasının veritabanına tablet bilgisayarla ileten anketörlerin hangi siyasi parti, kuruluş ve aday adına sahada oldukları öğrenilemezken sabah saatlerinde Kiraz sokaklarına çıkan anketör gençlerin akşama kadar kapı kapı dolaştıkları gözlendi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı