Advert
Advert
Advert

Kendiliğinden durağa dönüştü!

YAYA GEÇİDİ DE LAZIM

Kendiliğinden durağa dönüştü!
Kendiliğinden durağa dönüştü! Küçük Menderes
Bu içerik 1320 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yeni devlet hastanesinin Nisan ayıyla birlikte hizmete girmesi sonrası ilçenin toplu ulaşım alışkanlıkları da değişkenlik gösteriyor. Şehir içi minibüs hatlarının güzergâhı değişirken Ödemiş-Birgi yolundaki İlkkurşun Spor Salonu’nun önü hastaneye yakın oluşu sebebiyle çevre ilçeler ve mahallelerden minibüsle gelenlerin sıkça kullandığı durağa dönüştü.

Zafer Mahallesi’nde nisan ayında hizmete alınan modern devlet hastanesine Birgi yolu üzerindeki İlkkurşun Spor Salonu’nun hemen yanından kolayca ulaşım sağlayan 1346. Sokak sayesinde spor salonunun önü durağa dönüştü. Sabah saatlerinde minibüsten İlkkurşun Spor Salonu önünde inen vatandaşlar, akşam saatlerinde evlerine dönmek için akaryakıt istasyonunun girişindeki bölgede minibüs bekliyor.

 

İki ESHOT durağının tam ortasında kalıyor

Daha önce toprak durumdaki alanın kilit taşla kaplandığı gözlenirken buna karşın haritalarda durak olarak görülmemesi sebebiyle vatandaşlar yağış altında minibüs bekliyor. Hastaneye hitap eden ESHOT ve minibüs durakları ise yaklaşık 250’şer metre uzaklıktaki Karayolları 21. Şube Şefliği ile Ödemiş Müzesi önünde yer alıyor. İki durağın arasında kalan bölge ise kendiliğinden durağa dönüşmüş durumda.

Hastaneye kolayca erişim sağlaması sebebiyle tercih edilen bu noktada bir yaya geçidinin olmaması ise tehlikelere davetiye çıkartıyor. Vatandaşlar, özellikle akşam saatlerinde karşıya geçerken adeta vızır-vızır işleyen trafiği aşmaya çalışıyor.

 

Yaya geçidi ve durak talebi

Bu noktanın özellikle çevre ilçe ve mahallelerden hastaneye gelen yaşlı bireylerin rahat ulaşım noktası olduğunu ifade eden vatandaşlar hem Karayolları hem de belediyelerin yetkililerine seslenerek burada dolmuş ve otobüs bekleme için durak ve cep oluşturulmasını istedi. Vatandaşlar ayrıca, karşıdan karşıya geçişlerin tehlike taşıdığını belirterek, altgeçit ya da üst geçit ile hem yayalar hem de taşıtlar için güvenli bir ulaşımın sağlanabileceğini dile getirdi.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı