Advert
Advert
Advert

Kar mücadelesi Aydın sınırına taştı

KAR YOLU KAPATTI, NÖBET DEĞİŞİMİ YAPILAMADI

Kar mücadelesi Aydın sınırına taştı
Kar mücadelesi Aydın sınırına taştı Küçük Menderes
Bu içerik 601 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle çevre ilçelerle olan bağlantı yolları da kar altında kalınca kar mücadelesi ilçe sınırları dışına da taştı. Ovacık Yaylası yakınlarındaki rüzgâr enerjisi santralinde görevli işçiler belediyelerin çalışmalarıyla tahliye edilebildi.

Ödemiş’in Aydın Dağları üzerindeki Ovacık Yaylası yakınlarında büyük bölümü Aydın’ın Köşk ilçesinde bulunan rüzgâr enerjisi santralinde görevli işçiler kar yağışı sonrası yolların kapanması sonrası nöbet değişimini yapamadı.

 

İki belediye de alarma geçti

Saatlerce kar nedeniyle mahsur kalan işçiler için hem Ödemiş Belediyesi hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım çağrısı geldi. Belediyeler ekiplerini Bıçakçı Mahallesi üzerinden Ovacık’a yönlendirdi. Kar nedeniyle kapalı yolun Aydın sınırlarında kalan bölümü de dâhil olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin gayretleriyle açılarak saatlerce mahsur kalan işçiler tahliye edildi. Rüzgâr enerjisi santralindeki nöbet değişimi de sağlanmış oldu.

Mahsur kalan işçileri kurtarma operasyonu sonrası hem İzmir Büyükşehir hem de Ödemiş Belediyesi bölgedeki bağlantı yollarında kar küreme ve tuzlama operasyonlarını yoğunlaştırdı.

Bölgede kar altındaki yüksek kesimlerde çevre ilçelerle olan belediye sorumluluğundaki bağlantı yolları zaman zaman kapanıyor. Daha önce de Ödemiş Belediyesi, Turgutlu’daki fabrikalarda çalışıp evlerine dönerken karla kaplı yolda mahsur kalan Horzumlu işçileri kurtarmak üzere yol açma çalışmalarını Turgutlu’ya kadar genişletmişti.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti