Advert
Advert
Advert

Badem: “Bırakabilen olmak kolay değil ama güzel”

Badem: “Bırakabilen olmak kolay değil ama güzel”
Badem: “Bırakabilen olmak kolay değil ama güzel” Küçük Menderes
Bu içerik 638 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçedeki basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Badem sağlık sorunları sebebiyle yeniden aday olmayışıyla ilgili “Bırakabilen olmak kolay değil ama güzel” yorumunu yaptı. Badem, Ödemiş’in kaderini değiştirecek birçok önemli çalışmanın altında imzasının olduğunu ifade etti.

 

“Basın açısından çok zengin bir ilçe”

Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Salı Pazarı kafeteryasında basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya gelen Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Ödemiş basın açısından çok zengin bir ilçe. Gazetesi, radyosu, televizyonu ve ulusal yayın yapan basının temsilcileri yer alıyor. Doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmak için gece gündüze görevinizi yerine getirmek için çalışıyorsunuz. Sizler, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olarak çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri gündeme taşıyorsunuz. Bu vesileyle sizleri ve tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Badem, belediyenin İnönü Mahallesi’ndeki Kadın Yaşam Merkezi projesinin tamamlandığını çok yakında açılışının yapılacağını söyledi.

 

“Çevre ilçelerde karda mahsur kalan işçileri kurtardık”

Badem, ayrıca Günlüce yolundaki geleneksel sporlar merkezinin de Mart ayındaki 18 Mart Şehitleri Rahvan At Yarışları ile birlikte resmen hizmete alınacağını aktardı. Badem, son bir haftadır kar mücadelesi kapsamında Ödemiş’in yanı sıra çevre ilçelerde mahsur kalan vatandaşların yardımına koştuklarını belirtti. Badem, Turgutlu sınırlarında mahsur kalan Horzumlu işçilerle Aydın sınırlarında mahsur kalan işçileri sağ salim evlerine ulaştırdıklarını aktardı.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana geçen üç seçimde de partisinin Ödemiş Belediye Başkan Adayı olup iki kez bu göreve seçilen Badem, aday olmadığı seçim sürecini ve başkanlık dönemi sonrası dönemle ilgili soruya da yanıt verdi. Badem, her iki döneminde de ayağına diken batan Ödemişli’nin acısını paylaşmaya ve hissetmeye çalıştığını, ilk döneminde 16 mahallede, ikinci döneminde 99 mahallede Ödemişlilerle hep bir arada olduğunu kaydetti.

 

Yaşadığı sağlık sorunlarını anlattı

Yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle aday olmadığının altını çizen Badem, bir kez geçen yıl Teravih namazında Birgi’de yaşadığı rahatsızlık sonucu bir gün sonra evde baygınlık yaşadığını, ardından da bir kez daha hastanede baygınlık sonrası beyin kanaması geçirdiğini belirterek, “Zorlu bir süreç. Yaşarsanız biliyorsunuz. Eşimin dün de ondan önceki günlerde de söylediği şu: ‘Allah seni bir kez bize bağışladı. Bir daha bağışlayacağını nereden biliyorsun?’ Dolayısıyla stres, gerginlik ve yorgunluktan uzak durmam gerekiyor. Tek belirti vertigo kaynaklı bayılma. Ona bağlı geçirdiğim beyin kanaması, ikinci beyin kanamasına tahammülümüz yok. Mutlaka faniyiz, kalıcı değiliz. Kendimize bizim de ayar vermemiz gerekiyor. Heyecanı yüksek birisiyim, asansörü bekleyene kadar yürüyerek giderim. Tezcanlılık var” dedi.

 

“Kolay değil ama güzel”

“Bırakabilen olmak kolay değil ama güzel” diyen Badem, “Elinizde iyi bir yetki var. Anketler çok iyi, olabildiğince iyi. Buna rağmen her seviyedeki insana ‘Yokum’ diyorsunuz. Ben bunu yaklaşık 1 yıldır söylüyorum. Böyle olunca sıkıntı yok. Gelecekte Ödemiş’e bakılınca Ödemiş’in kaderini değiştirecek, kabuğunu kırmasını sağlayacak projelerin altında imzamın olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ödemiş’in turizm açısından potansiyelini ortaya koyduklarını söyleyen Badem, “Turizmi öne çıkarmaya çalıştık. İZKA ile Efeler Yolu projemiz devam ediyor. Bu proje bittiğinde Kemalpaşa’dan Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Tire’ye, Selçuk’a kadar duraklayacakları noktalar, dinlenecekleri noktalar belli olacak. Gölcük kaç senedir yerleşim yeri bilmem ama geçen Pazar bilinen tarihinin en fazla ziyaretçisini aldı. Sömestrda bunu da katlar diye umuyorum. Gölcük’teki otel subasman seviyesinde. Herkesin söylediğinin aksine orada çamurun üstünde yüzen bir bina vardı. Bina depreme dayanıksızdı. 300 tane 60 santim çapında beton kazığın üzerine şu anda otel yapılıyor. Keşke otel konusunda daha önce yol alabilseydik. Gölcük gibi bir yeriniz var elinizde oteliniz yok. Gölcük, Bozdağ, Birgi ve Bademli ile turizmin öne çıkmasını istedik” dedi.

 

“Ödemiş’in kabuğunu kırdığı noktadayız”

Ödemiş OSB’nin tüm parsellerine talip olduğunu, ikinci bir OSB için yer arayışına başladıklarını ifade eden Badem, “Ödemiş’in kabuğunu kırdığı noktadayız. Hiç kimse Gölcük’te bakanlık desteğiyle yapılanları, OSB için yapılanları, doğalgaz için yapılanları, hiç kimse Çağrı Merkezi’nde çalışan 252 genci görmezlikten gelemez. Şu anda Ödemiş’in en fazla istihdamı Çağrı Merkezi’nde yapılıyor. Ödemiş Belediyesi’nden sonra en fazla sigortalı işçi orada. Hastane, 300 yataklı, suda doğum ünitesine kadar, A sınıfı. Hekim sayısını 110’ların üzerine çıkardık. Belediye başkanlığının yanında bu işleri de takip ediyoruz, hastaneye gelecek doktorun peşinde koşuyoruz. Çevreyolunu açmaya çalışıyoruz. Kamulaştırmaya takılan yerlerimiz var. İnsanlarımız da kendilerince haklı olarak itiraz ediyorlar. İsterdik yol o taraftan bu tarafa gelsin. Ama bugün olmazsa 3 ay sonra gelir” diyerek görev dönemi boyunca kamu yatırımlarının takipçisi olduğunu vurguladı.

 

“Tabi ki seçimi kazanacağız”

Başkanlık dönemi sonrası daha sakin bir hayat yaşayacağını sözlerine ekleyen Badem, “Siyasetin emekliliği olmaz. Benim siyaseten de özel hesaplarım yok. Yaşadığım rahatsızlığı da göz önünde bulundurarak Ödemiş’te daha sakin bir hayatla mesleğimle ilgilenebilirim. Ama Nisan ayına kadar belediye başkanlığı görevini en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağım. Ödemiş’te tabi ki yerel seçimleri kazanacağız. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

By Slov Ali’ye sürpriz doğum günü

Sohbet havasında geçen programda Radyo Remix’in program yapımcısı Ali Güzel’in doğum günü de kutlandı. Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan sürprizle Ali Güzel ve eşi sorumlu yazı işleri müdürümüz Gülten Kır Güzel büyük mutluluk yaşadı. Çalışan Gazeteciler Günü ile birlikte doğum günü sevincini birlikte yaşayan “By Slov Ali” Başkan Mahmut Badem ve belediyedeki ilgililere teşekkür etti. Pasta kesimi sırasında renkli diyaloglar yaşandı.

Başar Uçar - Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı