Advert
Advert
Advert

ÖGEAD 3. Olağan Kongresini yaptı

ÖGEAD 3. Olağan Kongresini yaptı
ÖGEAD 3. Olağan Kongresini yaptı Küçük Menderes
Bu içerik 791 kez okundu.
Advert

Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği (ÖGEAD) 3. Olağan Kongresini Ödemiş Öğretmenevi Toplantı Salonunda yaptı. Genel Kurulun ardından derneğin yeni yönetimi ilk toplantısını da gerçekleştirdi.

2012 yılında kurulan ÖGEAD’ın kongresinde Mehmet Kamer Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Hasan Gümüş Başkan Yardımcılığı’na, Ahmet Semerci sekreterliğe, İsmail Atahan Keçeci ve İlhan Biçer yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Dernek Başkanı Mehmet Kamer ; “Ödemiş Geleneksel Sanatlar Derneği 2012 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana birçok kültür ve sanat projelerinde yer alan derneğimiz yurtiçi ve yurt dışında yaptığı çalışmalar ve katıldığı festivallerle Ödemiş’in adını duyurdu.  Derneğimiz düzenlediği, Birgi Ulu Caminin yapılışının 700.yılında Birgi Ulu Camii Paneli ve ardından Büyük İslam âlimi İmam Birgivî Panelleri ile bölgemizin manevi değerlilerini anmak ve tanıtmak ve bu değerlerimizi gelecek kuşaklara taşımak amacıyla yaptığı çalışmalarla gelecek adına faydalı çalışmalar gerçekleştirdi. Derneğimiz bünyesinde açılan gelenekli sanat kursları ve açtığımız sergilerle gençlerimizin sanatla tanışmalarına yardımcı olduk. Düzenlediğimiz eğitim, kültür ve medeniyet konferanslarıyla hedeflediğimiz amaçlar doğrultusunda faaliyetler gerçekleştirdik.  Avrupa Birliği projelerinde yer alan derneğimiz,  proje ortağı ülke olarak Ödemişli gençleri yurtdışına göndermek suretiyle yabancı dil eğitimlerinin gelişmesinde katkıda bulunmuştur. Yeni dönemde kültür ve sanat çalışmalarımızın yanında, kurumsal çalışmalara da ağırlık vermek istiyoruz. Sosyal medya üzerinden Derneğimiz çalışmalarını tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Turgay Konuralp                                              

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti