Advert
Advert
Advert

Mobil sağlık uygulamasıyla hastanın ayağına gidiyorlar

Mobil sağlık uygulamasıyla hastanın ayağına gidiyorlar
Mobil sağlık uygulamasıyla hastanın ayağına gidiyorlar Küçük Menderes
Bu içerik 454 kez okundu.
Advert

Ödemiş Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ilçede mobil sağlık taraması hizmeti başlattı. Mobil sağlık taraması uygulaması ile Ödemiş’in tüm mahallelerinde sağlık taraması yapılabiliyor, hastalara yerinde ulaşılabiliyor ve sağlığın korunması ile ilgili bilgilendirme çalışması gerçekleştiriliyor.

 

“Her gün 40-50 hastaya ulaşıyoruz”

Mobil uygulama sayesinde Ödemiş’te ciddi sayıda vatandaşa ulaşabildiklerini kaydeden Ödemiş Sağlık Müdürü Ahmet Kipici, “Yeni  uygulamaya  giren  mobil  sağlık uygulaması  kapsamında   Ödemiş’in tüm mahallelerinde  Mobil  Sağlık uygulamalarını  gerçekleştirerek her gün  40-50 hastaya  ulaşıyoruz. Ayrıca  ağız ve diş  sağlığı  taramasında flor- vermik uygulamasıyla  Ödemiş’e bağlı  mahallerde  öğrencilerin  de, ağız  ve  diş  sağlığı uygulamalarından yararlanmasını sağlıyoruz. Mobil  sağlık  uygulamasında  ise yapılan aralıksız çalışmalarla   ciddi sayıda  hastaya  ulaşarak  mobil  sağlık  uygulamasını Ödemiş’in en yakın mahallesinden, en uzak mahallesine  kadar  vatandaşların ayağına götürüyoruz.”

 

“Köylere mobil sağlık araçları gidiyor”

Kurumumuz Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Ödemiş köylerine mobil sağlık araçlarımız ile  sağlık taramaları sağlık ekiplerimizce yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığı birimimiz tarafından Ödemiş merkez ve köy ilköğretim okullarında  ilkokul 1.sınıf öğrencilerine  diş hekimimizin muayenesinde; ağız ve diş sağlığı taramaları yapılmıştır. 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencileri, ilkokul 1.,2.,3., ve 4. Sınıf öğrencilerimize köy ve merkez okulları olmak üzere koruyucu ağız ve diş sağlığı uygulamaları kapsamında  florürlü vernik uygulaması yapılmış, öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı ve diş fırçalama konulu sağlık eğitimleri verilmiş, diş fırçası ,diş macunu tüm ilköğretim okulu öğrencilerine dağıtılmıştır. Ödemiş merkez ve köy okullarında bağışıklama hizmetleri tamamlanmıştır. Müdürlüğümüz bünyesinde obezite ve kronik hastalıklara yönelik beslenme ve sağlıklı yaşam danışmanlığı hizmetleri, evlilik danışmanlığı hizmetleri, ketem biriminde serviks kanseri, meme kanseri, kolorektal kanserine yönelik taramalar ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Organ ve doku bağışı konusunda çalışmalar öncelikli çalışmalarımız arasındadır” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti