Advert
Advert
Advert

İçmesu:“İthalata değil yerli hayvana sahip çıkılsın”

İçmesu:“İthalata değil yerli hayvana sahip çıkılsın”
İçmesu:“İthalata değil yerli hayvana sahip çıkılsın” Küçük Menderes
Bu içerik 348 kez okundu.
Advert

Beydağ Ziraat Odası Başkanı Ünal İçmesu hayvancılık sektörüne ilişkin bilgiler verdi, sektör için “İthalata değil yerli hayvana sahip çıkılsın” dedi.

Beydağ’ın ve Küçük Menderes Havzasının en önemli geçim kaynaklarından hayvancılık son dönemde hem hayvan, hem de sektörün girdilerinin ithalatıyla gündemde. Bu konuda üretici ile birebir temas halinde olan Beydağ Ziraat Odası Başkanı Ünal İçmesu en can alıcı noktanın destek kalemleri olduğunu söyleyerek yerli hayvanın desteklenmesini, yerli hayvana sahip çıkılmasını istedi.

İthal hayvancılığın yerli hayvancılığı zora soktuğunu dile getiren İçmesu, “Hayvancılıkta son yıllarda yem fiyatları çok yüksek seyrediyor. İthal hayvan getirilmesi de yerli hayvan fiyatlarında düşüşe sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için yapılacak en akıllıca uygulama ithal hayvancılığın önüne geçmek olmalıdır. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin sıkıntılarını çözmek için yem fiyatları düşürülmelidir. Sektörle ilgili radikal kararlar alınmazsa sıkıntımız daha da büyüyecektir. Ülkemizde bugün yerli hayvancılıkla uğraşanlar desteklenmelidir” diye konuştu.

Beydağ’da hayvancılık olmazsa olmazlarımızdan diyen Başkan İçmesu, “Beydağ’ın iki marka ürünü var: İncir ve kestane. Çiftçinin bu iki ürün dışında en önemli diğer geliri hayvancılıktan. Ama üretici yüksek yem fiyatlarından ve ithal hayvancılıktan muzdarip” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi