Advert
Advert
Advert

Ödemiş’in demokrasi tablosu

DP 73. YIL PASTASINI DİĞER PARTİLERLE BİRLİKTE KESTİ

Ödemiş’in demokrasi tablosu
Ödemiş’in demokrasi tablosu Küçük Menderes
Bu içerik 1046 kez okundu.
Advert

Demokrat Parti’nin kuruluşunun 73. yılı nedeniyle Ödemiş’te parti binasında düzenlenen etkinliğe AK Parti ve CHP’nin ilçe başkanları, belediye başkan adayı ve aday adayları ile vatandaşlar katıldı

Demokrat Parti’nin ev sahipliğindeki etkinliğe AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta,  AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi,  CHP Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Sezer Türkmenoğlu, DYP eski İzmir Milletvekili Mehmet Özkan, DYP eski İzmir Milletvekili ve AK Partili Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Erkut Şenbaş, CHP’li Ödemiş Belediye Başkan aday adayları Mehmet Eriş ve Remzi Boyacıoğlu, Doğru Yol Partisi Eski Ödemiş İlçe Başkanı Hasan Sezgin, Demokrat Parti Ödemiş eski ilçe başkanı Mesut Akbay, AK Parti ilçe yöneticilerinden İbrahim Seran ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

 

Özkan: “Kazanan Ödemiş olmalı”

DP Ödemiş ilçe binasında adeta demokrasi şöleninin yaşandığını söyleyen eski İzmir Milletvekili Mehmet Özkan, Başbakan Adnan Menderes ve Demokrat Parti kurucularını saygı ve rahmetle andıklarını ifade ederek, “Şu anda yaşadığımız tabloyu ele aldığımızda gerçekten güzel bir demokrasi şölenini yaşıyoruz. İşte diğer siyasi partilerdeki arkadaşlarımızın da bir arada olmasıyla bir anlamda Ödemiş’te seçimi kim kazanırsa kazansın kazanan Ödemiş olmalıdır” dedi.

Ödemiş’te diğer siyasi partilere de “Her şeyin Ödemiş adına olması gerektiği” mesajını vermek üzere bir arada olduklarını söyleyen DP Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, “Ödemiş’te kim seçimi kazanırsa kazansın partiler bir takım hizmetleri gerçekleştirirken kazanan parti diğer siyasi partilerin de sesini dinlemelidir.  Bir takım hizmetler yapılacaksa, Ödemiş adına siyasi partiler her zaman burada olduğu gibi güç birliği yapmalıdır. İşte o zaman hep birlikte demokrasi adına Ödemiş’e bir şeyler verebiliriz düşüncesindeyim” dedi.

 

Ateş: “Seçime en iyi şekilde hazırlanıyoruz”

Yerel seçimlerde iddialı olduklarını kaydeden Ateş, “Demokrat Parti’nin geçmişinden gelen güçle seçime en iyi şekilde hazırlanıyoruz. İşte aramızda bulunan Münir Bezmez de, içimizden biri olarak Doğru Yol Partisi zamanında bir dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Yine Ödemişli öğretmenimiz Gülen Köymen hocamız da Ödemiş’te Belediye Başkanlığı yaptı. Geçmişimize baktığımızda Demokrat Partinin kurulduğu 1946 yılından Ödemiş’te günümüze kadar gelen bir Demokrat Parti çizgisi vardır. Bizlerin de amacı bu çizgiyi daha ileriye götürerek ilk önce Ödemişimize ve Küçük Menderes Havzasına her zaman belediyeciliğin en iyisini hemşerilerimize, göstermektir.  Bunun için de çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

 

Kiremitçi’den güç birliği vurgusu

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi de DP’nin 73. yılını kutlayıp, “Demokrat Parti’nin kuruluşu itibarıyla ülkemizde tarihten gelen bir geçmişi ve bir misyonu olduğunu düşünüyoruz. Bizler de CHP Ödemiş İlçe Teşkilatı olarak Demokrat Parti’nin bu mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmamak, Ödemiş adına siyasi parti temsilcisi olarak güzel bir güç birliği tablosu vermek için buradayız.” dedi.

 

Şenbaş: “Ödemiş’e her zaman bir borcum var”

Etkinliğe katılan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve DYP eski İzmir Milletvekili Erkut Şenbaş da “ Benim de görev yaptığım, eski adıyla Doğru Yol Partisi adı altında milletvekili seçilmiştim. Milletvekili seçildiğim dönemlerde Ödemiş ve Küçük Menderes havzasına da çeşitli hizmetlerim olmuştu. Ödemişlilere ve bu bölgeye beni milletvekili çıkardığı için Ödemiş’e her zaman bir borcum olduğunu düşünüyorum. Benim görev yaptığım dönemde benim de unutamadığım anılarım arasında her zaman merhum Demirel ile ilgili anılarım da benimle birlikte her zaman yaşayacaktır. Onunla olan fotoğraflarımı da her zaman muntazam bir şekilde saklıyorum” dedi.

 

Bezmez’den kutlama

Ak Parti Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez daha önceki yıllarda bir dönem DYP’den belediye başkanlığı yaptığını hatırlatarak, “Bir dönem DYP’den belediye başkanlığı yapmıştım. O yıllarda gerek partide gerekse de dönemin Başbakan ve DYP Genel Başkanı Süleyman Demirel ile güzel anılarım olmuştu. Merhum Adnan Menderes’i, merhum Süleyman Demirel’i rahmetle anıyorum.  Ayrıca Demokrat Partinin kuruluşunun 73. Yılını kutluyorum” diye konuştu.

 

Eriş’ten “Bu birliktelik devam etsin” temennisi

CHP Ödemiş Belediye Başkan aday adayı Mehmet Eriş de partilerin DP’nin kutlama etkinliğinde sergilediği birlikteliğin devam etmesini dileyerek, “Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, bir takım birliktelikler her şey ilçemiz Ödemiş adına olmalıdır. Partiler yalnız burada olduğu gibi her zaman bir araya gelerek bir güç birliği ve demokrasi adına da bir şeyler verebilmelidir. Benim de belediye başkanlığı yaptığım dönemde hangi siyasi partiye mensup olursa olsun. Eşit hizmet anlayışıyla çalışmıştım. Ödemiş’te seçimi kim kazanırsa kazansın her şey Ödemiş için olsun. Burada olduğu gibi demokrasi şöleni görüntülerini tüm siyasi partililer olarak hep birlikte yaşayalım” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti