Advert
Advert
Advert

Kerpiçlik yolu dertle dolu

Kerpiçlik yolu dertle dolu
Kerpiçlik yolu dertle dolu Küçük Menderes
Bu içerik 656 kez okundu.
Advert

Ödemiş ilçe merkezini Veliler, Süleymanlar, Kerpiçlik ve Kızılca mahallelerinin yanı sıra Turgutlu ilçesine bağlayan baraj yolu bu kışı da çamur deryası halinde geçiriyor. DSİ’nin yaptırması gereken yol çalışması geçtiğimiz yaz da yapılamayınca birkaç kilometrelik güzergah bölgede yaşayan vatandaşları adeta canından bezdirdi.

Ödemiş’te Veliler, Süleymanlar, Kerpiçlik, Kızılca mahallerinin bağlantı yolu olmasının yanı sıra Turgutlu ilçesiyle de ulaşımı sağlayan 57 kilometrelik yolun güzergahı, 2011 yılında temeli atılan Aktaş Barajı ile birlikte değişti. Baraj gövdesi ve göl alanı nedeniyle DSİ tarafından yeni bir güzergah açıldı. Bu yolu bir yandan baraja dolgu malzemesi taşıyan kamyonların da kullanması sebebiyle asfaltlanmayan bölgede baraj geçen yıl su tutmaya başlasa da yolların bir türlü yapılmaması vatandaşları zor durumda bıraktı.

 

Bu asfalt sezonunda da çözüm bulunamadı

Yağışlı geçen mevsimle birlikte çamur deryasına dönüşen, oluşan çukurlar nedeniyle bu güzergahı kullanmak zorunda olan araçlara zarar veren yolun hali zaman zaman gündeme taşınsa da geçtiğimiz asfalt sezonunda da herhangi bir girişim yaşanmadı. DSİ tarafından yaptırılması gereken birkaç kilometrelik güzergah Kerpiçlik ve Kızılca sakinlerinin çilesi olmaya devam ediyor.

 

Baraj bitti yol bitmedi

Bu yıl sulama kanallarına su verilmesi gündemde olan Aktaş Barajı’nın hemen yanından uzanan güzergahın asfalt sezonuna kadar ara ara iş makineleriyle de olsa düzeltilip dolgu yapılmasını isteyen vatandaşlar, “Baraj biteli neredeyse iki yıl oluyor. Ama bu yol sanki unutuldu. DSİ yetkilileri gelip kış günü halimizi görsünler. Araçlara geçit vermiyor. Acil bir durum olsa ne yapacağız? Nereye gidelim?” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HALİL KUTLU KIZILCA KÖYLÜ     2019-01-11 NERDE BU DEVLET NERDE KOY MUHTARLARİ BU YOLU KULLANANLAR YUNANISTAN VATANDAŞI MI KİM SAHİP ÇIKACAK BU BU KOYLULERİ YAZIKLAR OLSUNBUINSANLARA GELIPDE OY ISTEYENLERE SECIM ZANANI HELIKOPTERLE GELIN AMAN LARLA GELMEYIN RAHATSIZ OLURSUNUZ SALLA SALLA BAŞINI AL MAAŞINI TAŞIYAN MUHTARINDAN BUYUKSEHIR BELEDIYESINE MAKAMINDAN VALİ SİNE VARINCAYA KADAR SIZLER ALDIĞINIZ MAAŞI HAKETMIYORSUNUZ BIRAKIN KOLTUGUNUZDA OTURMAYI ÇIKIN HALKIN SIRUNUNU ÇÖZÜN ALDIGINIZ MAASI HAK EDIN.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi