Advert
Advert
Advert

Bu kez Gördesli Makbule’yi tuvaline taşıdı

ANKARA’DA MİLLİ MÜCADELE’NİN KAHRAMAN KADINLARINI ANLATTI

Bu kez Gördesli Makbule’yi tuvaline taşıdı
Bu kez Gördesli Makbule’yi tuvaline taşıdı Küçük Menderes
Bu içerik 343 kez okundu.
Advert

Ödemişli eğitimci-ressam Mustafa Ali Kasap, Başkent Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği canlı resim performansında Milli Mücadele’nin kadın efelerinden Gördesli Makbule’yi tuvaline taşıdı.

“Efelerin Ressamı” Mustafa Ali Kasap, Başkent Üniversitesi’nde düzenlenen kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve farkındalık oluşturulması konulu etkinliklere katılarak canlı performans sergiledi. Milli Mücadele’nin kadın kahramanlarından Gördesli Makbule’nin öyküsünü anlatıp tuvaline yansıtan Kasap’ın performansı yine tam not aldı. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Kasap’a teşekkür plaketi takdim etti.

Türk kadınının Milli Mücadele’deki yeri ve önemini anlatıp bir yandan da renklerle bunu tuvaline yansıttığı performansının kendisi için de onur verici olduğunu anlatan “Efelerin Ressamı” Mustafa Ali Kasap, “Türk kadını ulusal kurtuluş mücadelemizde büyük bir yere ve öneme sahip. Bizler bu kahramanlarımıza minnettarız. Kadına yönelik şiddetin önlenmesini amaçlayan bu anlamlı etkinlikte ben de kadın kahramanlarımızdan Gördesli Makbule’nin resmini çizip tarihi kişiliği ile birlikte anlattım. Başkent Üniversitesi’ne bu güzel etkinliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti