Advert
Advert
Advert

Karlı Bozdağ doldu taştı

Karlı Bozdağ doldu taştı
Karlı Bozdağ doldu taştı Küçük Menderes
Bu içerik 2043 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yüksek kesimlerde Perşembe gününden bu yana gece saatlerinde etkili olan kar yağışı hafta sonu günübirlik kar tatili yaşamak isteyenleri bölgeye çekti. Gölcük ve Bozdağ'da kar altındaki tarlalar kartopu oynamak isteyenlerin oyun alanı haline geldi.

Ödemiş'te yaz aylarında sıcaktan bunalanların mola yeri olan Bozdağ ve Gölcük yaylaları kar yağışı ile birlikte günübirlik de olsa kış turizmi bereketini yaşadı. Cumartesi ve Pazar günü Bozdağ'a çok sayıda tur otobüsü gelirken kendi araçlarıyla kar keyfi için dağlara çıkanların oluşturduğu yoğunluk trafiği etkiledi. Pek çok sürücü oluşan yoğunluk sonrası park yeri bulmakta zorlandı. Jandarma ekipleri trafiğin sorunsuz şekilde akabilmesi için anayollarda görev aldı. Karla kaplı tarlalar oyun alanı haline gelirken vatandaşlar bol bol kardan adam yaptı. Kimi sürücüler karları araçlarının üstüne atıp evlerine götürmeye çalıştı.

 

Soba üstünde patates kızartması

Günübirlik kar eğlencesi çocukların olduğu kadar esnafın da yüzünü güldürdü. Karlı yaylaların favori yiyeceği ızgarada pişmiş sucuk ekmek olurken bazı esnaflar açık havada soba yakıp üzerinde yöreye özgü patates kızartması yaptı. Soba üstünde kızaran patates de büyük ilgi gördü. Gölcük ve Bozdağ'daki kafeterya ve lokantalar kar yoğunluğundan nasibini aldı. Bozdağ’da merkezde olduğu gibi Gündalan Yaylası ve Kırkoluk mevkii yakınlarında da büyük yoğunluk yaşandı.

 

Bir yanda keyif bir yanda mesai

Vatandaşlar günübirlik kar tatili yaparken Karayolları ve belediye ekipleri de yolların açılması için faaliyetlerine devam etti. Bozdağ Mahalle Muhtarı Halil Faruk Otçu, Kayak Merkezi kapalı durumda olmasına rağmen Bozdağ’ın dolu dolu bir hafta sonu yaşadığını söyledi. Otçu, “Hafta sonu boyunca yollarımız açık tutulmaya çalışıldı. Belediyelerimizin ekiplerine ve Karayolları ekiplerine teşekkür ediyoruz. Jandarmamız da hem trafik hem de asayiş için yoğun şekilde mesai yaptı.

Kar yağdığında Bozdağ ayrı bir çehreye bürünüyor. İzmir’den, Manisa’dan ailelerimiz Bozdağ’da hafta sonunu değerlendirdiler. Sömestr döneminde bölgemizde kar yağışı olursa bundan daha fazlası bile olur. Kayak Merkezi kapalı olmasına rağmen bir yoğunluk söz konusu. Gelecek yıl umudumuz Kayak Merkezinin gerekli düzenlemelerle faaliyete geçmesidir” dedi.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı