Advert
Advert
Advert

BEZMEZ İLK MESAJLARINI VERDİ

- “Üreticilerimizi birleştirip güçlü bir yapıya kavuşturacağız” - “‘Bu Büyükşehir’in görevi, bu Ödemiş’in görevi’ cümlesini duymayacaksınız” - “Otopark ve trafik sorunu bitecek” - “Turizm için projelerimiz hazır” - “Gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız” - “Devlette devamlılık esastır” - “Ödemişspor için halkın desteği sağlanacak”

BEZMEZ İLK MESAJLARINI VERDİ
BEZMEZ İLK MESAJLARINI VERDİ Küçük Menderes
Bu içerik 2996 kez okundu.
Advert

 

AK Parti’nin Ödemiş Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, Ödemiş’in kalkınmasından şehirciliğe, sosyal faaliyetlerden eğitim, gençlik ve spora kadar her alanda projelerinin hazır olduğunu ifade ederek önemli mesajlar verdi. Bezmez, kentsel sorunlar konusunda, “Bu şehir bizim. ’Bu Büyükşehir’in görevi bu Ödemiş’in görevi’ cümlesini duymayacaksınız” dedi.

Geçtiğimiz cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan mimar Münir Bezmez, Ödemiş’i geleceğe taşıyacak projelerinin hazır olduğunu belirterek Küçük Menderes Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

 

Tüm başkanlara teşekkür etti

1994-1999 yılları arasında da Ödemiş Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Bezmez, bugüne kadar görev yapmış tüm Ödemiş Belediye Başkanlarına teşekkür ederek, “Gününün şartlarına göre tüm belediye başkanı arkadaşlarım Ödemiş’e güzel hizmetler vermişlerdir. Ben Ödemiş halkı adına bugüne kadar görev yapmış belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun. Ödemiş her geçen gün büyüyor. Ödemiş’in hinterlandı Büyükşehir Yasası ile birlikte çok genişledi. Daha önce Ödemiş merkezinde 16 mahalleye hizmet veriyorduk. 2014 seçimlerinden itibaren 99 mahalleye çıktı. 9 tane eski büyük beldemiz var. Gelişen Ödemiş’in elbette sorunları olabilir. Biz de gelişen şehrin sorunlarını çözmekle mükellefiz” dedi.

 

Tarım için en büyük hayalini açıkladı

Üreticileri birleştirerek güçlü bir yapıya kavuşturmanın önemini vurgulayan Bezmez, “Ödemiş’in en büyük sorunları arasında tarım, hayvancılık ve süt üreticilerimizle ilgili sıkıntılarımız var. Bunların çözümünde belediye olarak önderlik yapıp üreticilerimizi birleştirerek güçlü bir yapıya kavuşturmamız lazım. Mutlaka tarım ve hayvancılığın sorunlarını çözüm önerileri ile beraber Ankara’ya aktarmamız gerekiyor. Üreticimizin alın teri dökerek ürettiği ürünleri çok iyi değerlendirmemiz lazım. En büyük hayallerimden biri Ödemiş’e dondurulmuş sebze ve meyve üzerine büyük bir entegre tesisin kurulması. Bunun için her türlü mücadeleyi vereceğim” dedi.

 

“Ege Üniversitesi’nin öğrenci sayısı artmalı”

Ege Üniversitesi’nin Ödemiş’te çok daha fazla sayıda öğrenci barındıracak bölümleri açmasını sağlayacaklarını söyleyen Bezmez şöyle devam etti: “Ödemiş’i sadece tarıma ve hayvancılığa bağlı olmaktan kurtaracağız. İlçemizde Ege Üniversitesi’nin birimlerini güçlendireceğiz. Ege Üniversitesi’nin birimlerini çoğaltıp öğrenci akışını sağlamalıyız. Bu şekilde Ödemiş esnafına destek olmak zorundayız. Şu anda Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ’ın gayretleri ile Ödemiş’e Birgivi İslami İlimler Fakültesi kuruluyor. Bunu genişletmemiz lazım. Sadece bununla kalmamamız lazım. Mümkünse bir Eğitim Fakültesi’ni Ödemiş’e getirmek gerekiyor. Bunun için tahsis edecek yerimiz var. Ege Üniversitesi ile diyalogu kurup öğrenci sayımızı çoğaltmak en büyük hedeflerimiz arasında. Tabi bu öğrencilerimizin barınacakları yurt imkânı, sosyal aktivite alanlarını da belediye olarak sağlamak durumundayız. Bununla ilgili planlı biçimde vakit kaybetmeden çalışmalıyız”

 

Turizm projeleri konusunda ipuçları verdi

Ödemiş’in kalkınmasında turizmin de anahtar olabileceğini söyleyen Bezmez, “İlçemize ekonomik katkı için Birgi, Bozdağ, Gölcük, Ovakent ve Konaklı’da turizmi geliştirmemiz gerekiyor. Bu konuda projelerimiz hazır. Örneğin Birgi’de doğa sporları festivali ile ilgili benim de belli altyapı girişimlerim var. Bozdağ’daki Kayak Merkezimizin atıl durumdan kurtarılması için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız da hazırlıklarını yapıyorlar. Mutlaka Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir’e yakışır bir faal merkez haline getirilecek. Gölcük’te Prenses Otelimiz var. İzmir Valiliğimizin mülkiyetinde. Gerekli restorasyonu yapıp hizmete alacağız. Resmi kurumların hizmet içi eğitim merkezi de olabilir. Seminerlerin yapıldığı bir kamp merkezi de olabilir” dedi.

 

Ekonomiye katkı için çözümlerini anlattı

Ödemiş ekonomisine katkı için yapılacakları sıralayan Bezmez, “Organize Sanayi Bölgesine daha çok destek verip harekete geçmesini sağlayacağız. Tarım ve hayvancılıkta üreticimizi kooperatifleştirmek, üniversite öğrencisi sayımızı artırmak ve turizme ağırlık vermek. Yerel yönetim olarak bu alanların önünü açmamız lazım. Bunun yanında gerekli altyapı için kamunun yatırımlarının devamlılığını sağlamak lazım” dedi.

 

“O cümleyi kaldırıyorum”

Ödemiş’in günlük hayatı etkileyen kentsel sorunları konusunda “anında çözüm” anlayışı ile hareket edeceklerini ifade eden Bezmez, “Nasip olursa belediyeyi kazandığımızda, ‘Bu Büyükşehir’in görevi, bu Ödemiş’in görevi’ cümlesini benden duymayacaksınız. Ben bunu kabul etmiyorum. O cümleyi kaldırıyorum. Ödemiş’in 99 mahallesinde ‘Büyükşehir yapar, ben yapmam’ bu olmayacak. Ben bu sorunu tespit mi ettim, Büyükşehir ile irtibatı kuracağım. Büyükşehir yapmadı mı ben yapacağım o işi. Anında çözüm bulacağım.

 

“Otopark sorununu mutlaka çözeceğiz”

En büyük sorun otopark. Otopark, Büyükşehir’in görevi ama neden ilçe belediyesi yapmasın. Otopark sorununu mutlaka çözeceğiz. Trafik sıkıntısını bitireceğiz. Sadece Büyükşehir’den beklemek doğru olmaz. Büyükşehir ile el ele verilerek de yapılabilir, merkezi Hükümet’ten destek alınarak da yapılabilir. Bu şehir bizim. Büyükşehir ben yapamıyorum derse ben yetişir yaparım” dedi.

 

“Milli Bayramlarda etkinlikler artırılacak”

Sosyal faaliyetlere ağırlık vereceklerini aktaran Bezmez, “İlk görev dönemimde 23 Nisan’larda yurtdışından ilçemize öğrenciler getirirdik. İlçemiz şenlenirdi. 10 gün Ödemiş cıvıl cıvıl olurdu. Milli Bayramlarımızdaki etkinliklere daha çok önem vereceğiz. Ödemiş’teki sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde, görüş alışverişi yaparak hareket edeceğiz. Ben yaptım, oldu olmayacak” dedi.

 

“Ödemiş Belediyesi öğrenciler için kurslar açacak”

Ödemiş’e fakülte kazandırılmasının yanı sıra Ödemişli gençleri geleceğe hazırlama konusunda da Ödemiş Belediyesi’nin öncü olabileceğini kaydeden Bezmez, “Ödemiş’te öğrencilerin üniversitelere hazırlanması konusunda Ödemiş Belediyesi olarak kurs açacağız. Velilerimiz diyecek ki; ‘Benim çocuğum Ödemiş Belediyesi’nin açtığı kurslara gidiyor, üniversiteye hazırlanıyor. Ödemişli öğrencilere sahip çıkılacak. Gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız” dedi.

 

“Gençliğe hitap edecek yarışmalar düzenleyeceğiz”

Ödemiş’te gençlik ve spor için düzenlenecek etkinliklerin sayısını artırılacağını söyleyen Bezmez, “Sokak Basketbolu turnuvalarının yanında sağ olsun Mahmut Başkanımızın çevre mahallelerde açtığı çok sayıda halı sahamız var. Bu sahalarda Ödemişli sporseverler takımlarını kurup turnuvalara katılacak. Herkese açık turnuvalar olacak. Ayrıca başka yarışma düşüncelerimiz de var. Gençliğe hitap edecek  yarışmalar, turnuvalar düzenleyeceğiz”

 

“Ödemişspor’a halkın desteği sağlanacak”

Ödemişspor’un halkın takımı kimliğine kavuşturmak istediklerini söyleyen Bezmez, “Ödemişspor’u belediyeye bağımlı olmaktan kurtaracağız. Ödemişspor için halkın desteği mutlaka alınacak. Belediyenin de içinde desteğini sürdüreceği, halkın desteğinin de sağlanacağı bir kulüp yapısına kavuşturacağız. Ödemiş’e yakışır Ödemişspor haline getireceğiz. Başka çaremiz yok” dedi. Ödemiş’e yeni spor kompleksleri kazandırmak istediklerini ifade eden Bezmez, “Gençlere daha çok spor alanı sağlayacağız” dedi.

 

“Devlette devamlılık esastır”

Belediyenin tüm yatırımlarının aynen devam edeceğinin mesajını veren Bezmez, “Devlette devamlılık esastır. Bütün yapılan yatırımlar kaldığı yerden devam edecek. Ne yarım kalmışsa tamamlanması sağlanacak. Mesela, Mahmut Başkanımız Günlüce yolunda çok güzel bir at yarışı alanı yaptı. Oradaki yatırımı sürdürüp tam faal şekilde Ödemiş’in hizmetine alacağız. Tüm yatırımlar aynen devam edecek, kamu yatırımlarının da takipçisi olacağız. Ödemiş halkına en iyi hizmeti sunacağız” dedi. Bezmez projelerini önümüzdeki süreçte Ödemiş halkıyla paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti