Advert
Advert
Advert

KOCAAĞA’DAN DESTEKLEME DEĞERLENDİRMESİ

“Yeni yıl müjdesi oldu”

KOCAAĞA’DAN DESTEKLEME DEĞERLENDİRMESİ
KOCAAĞA’DAN DESTEKLEME DEĞERLENDİRMESİ Küçük Menderes
Bu içerik 649 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’de çiftçiye verilecek tarımsal desteklerle ilgili açıklamalarının son derece önemli olduğunu söyleyen İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa, Ocak ayı sonuna kadar yatacak destekleme müjdesiyle mutlu olduklarını belirtti.

Erdoğan’ın açıklamalarının tarım ve hayvancılığın başkenti Ödemiş ve tüm Küçük Menderes Havzası için yeni yıl müjdesi olarak değerlendirdiklerini ifade eden İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa, “Fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon lira, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon lira, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon lira, yem bitkileri desteği 269 milyon lira, sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon lira, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin lira. Diğer destekler 167 milyon lira, toplam 2 milyar 35 milyon lira. Bunların tarımda önemli çapta ödemeler olduğunu düşünüyoruz. Tabii ki bu açıklanan sadece İzmir ile ilgili değil Türkiye’de ödenecek olan genel desteklemelerin açıklamasıdır. Bizler Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleme müjdesini yeni yıl müjdesi olarak değerlendiriyoruz” dedi.

 

“Geçen ay Sayın Bakanımız aydınlatıcı bilgiler verdi”

Verilecek desteklemelerle ilgili geçtiğimiz ay Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmelerin gerçekleştiğini aktaran Kocaağa, “Ankara ziyaretlerimizde Sayın Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli desteklemeler konusunda çalışma yaptığı konusunda bizlere aydınlatıcı bilgiler vermişti. Bizler bunun Ocak ayında hayata girmesinin bölgemiz çiftçisine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı