Advert
Advert
Advert

Zeybekci’den 30 ilçenin adaylarıyla kritik toplantı

Zeybekci’den 30 ilçenin adaylarıyla kritik toplantı
Zeybekci’den 30 ilçenin adaylarıyla kritik toplantı Küçük Menderes
Bu içerik 390 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin merakla beklenen İzmir adaylarının açıklanmasının ardından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, ilçe adaylarıyla kritik bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz Cumartesi günü İzmir’deki ilçe belediye başkan adayları, Aday Tanıtım Toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’nin 30 ilçedeki isimlerini takdim edilirken, Cumhur İttifakı kapsamında 5 ilçede desteklenecek MHP’nin adayları da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Adayların belirlenmesinin ardından, yerel seçim çalışmalarına da hız verildi. AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, aday gösterilen ilçe belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi.

 

MHP İl Başkanı da katıldı

AK Parti İzmir İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıya AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, il başkan yardımcılarının yanı sıra 5 ilçede aday çıkartan MHP’nin İl Başkanı Veysel Şahin de katıldı.

Toplantıda yerel seçim stratejileriyle birlikte önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek çalışmalar masaya yatırılırken, 30 ilçenin mevcut süreç fotoğrafı da çekildi.


“MHP ile müthiş ahenk yakaladık” 
2,5 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, “Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıkladığımız ilçe belediye başkan adaylarımız, kamuoyunda büyük memnuniyet oluşturdu. Adaylarımıza, bizim beklentimizin de üzerinde bir teveccüh var. Bunun seçime kadar artarak devam edeceğinden şüphem yok. MHP ile de çok önemli bir ahenk yakaladık. Cumhur İttifakı olarak seçim sürecinde yükü, hep birlikte omuzlayacağız. MHP ile sürekli istişare halinde olacağız. Aramızda hiçbir ayrım yok. Tüm adaylar bizim adayımızdır, Cumhur İttifakı'nın adayıdır. Aramızdaki uyumu bozacak en ufak olumsuzluğa yer vermeyeceğiz. İlçe teşkilatlarımızda herkes, kendisi adaymış gibi çalışacak. Bu süreçte en ufak kırgınlık olmayacak. İzmir genelinde bir söylem birliği de oluşturulacağız. MHP ile birliktelik İzmir için tarihi önem taşıyor. MHP ile omuz omuza vererek, İzmir’in makûs talihini yeneceğiz. İl Başkanlığı olarak ilçelerimizin sorunları ve bunlara yönelik çözüm önerilerine ilişkin uzun süredir çalışma halindeyiz. Bunları rapor halinde tüm belediye başkan adaylarımıza da ilettik. Sahaya indiğimizde vatandaş, adayların tüm sorunlarına hâkim olduğunu görecek. Tüm ilçelerimizi kucaklayacağız” diye konuştu. 

“Bismillah deme toplantısıydı” 
İttifakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ise toplantının içeriği ile ilgili, “Çalışma taktikleri, seçim kampanyamızla, projelerle ilgili, çalışmalarımızın yoğunluğu ile ilgili bazı il teşkilatımızdaki arkadaşlarımızın bir sunumları oldu. Özellikle bugün tanışma ve bismillah deme toplantısıydı. Değerli il başkanlarımıza, arkadaşlarımızı cesaretlendiren yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
MHP İl Başkanı Veysel Şahin, MHP İzmir İl Başkanlığı olarak süreci Nihat Zeybekci’nin yürütmesi noktasında yetkiyi verdiklerini kaydederek, “Cumhur İttifakı sıklaşarak devam ediyor. Güzel bir görüş alış verişinde bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın önerilerini aldık. Süreci birlikte yöneteceğiz. Hatta Büyükşehir Belediye Başkan adayımız süreci kendisi yönetecek. Biz bu yetkiyi il başkanlığı olarak kendisine verdik” şeklinde konuştu. 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi