Advert
Advert
Advert

Kartpostal gibi kareler

Kartpostal gibi kareler
Kartpostal gibi kareler Küçük Menderes
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert

Ödemişte son günlerde karla mücadele haberleriyle gündemde olan Bozdağ ve Gölcük’te kartpostal gibi manzaralar da oluştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin teyakkuzda olduğu bölgede bu manzaranın tadını çıkarmak ya da görüntülemek isteyen vatandaşlar da yollara döküldü.

Şehir merkezinde kar görme fırsatı pek yakalayamayan Ödemişlilerin yanı sıra kış mevsiminin tadını çıkarmak ve manzarayı görüntülemek isteyen ziyaretçiler Gölcük, Bozdağ gibi yerleşim yerlerinin yanı sıra Bozdağlar’ın karla kaplı manzarasının peşine düştü, keyfini yaşadı.

 

Hem yaz hem de kış aylarının vazgeçilmezi

Kar yağışının ve manzaranın tadını çıkarmak isteyenlerce mahallede hareketliliğin artığını söyleyen Gölcük Mahalle Muhtarı Ferit Aynalı, “Belediye ve karayolları ekipleri sık sık yol açma ve yollarda tuzlama çalışmaları yapıyor. İnsan hareketliliği de arttı. Trafiğin aksamaması ve insanlarımızın yollarda sıkıntı ve mağduriyet yaşamaması için belediyelerimizin ekipleri fedakarca çalışıyor. Yaşanan kar hareketliği esnafın da yüzünü güldürüyor. Ziyarete gelenler manzaranın tadını çıkarıyor, kartopu oynayarak keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçiriyorlar. Doğa eşsiz güzelliğini bu mevsimde bir başka gösteriyor” diye konuştu.

Mahalle esnaflarından Olgun Işlak, “Gölcük Ödemiş için hem yaz, hem de kış aylarının vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor. Çoluk çocuk kar manzarasının tadını çıkarmaya aileler buraya geliyor. Esnaflar da kar bereketi yaşıyor” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm