Advert
Advert
Advert

Beko’dan grev çıkışı:

“İZBAN GREVİ POLİTİKTİR!”

Beko’dan grev çıkışı:
Beko’dan grev çıkışı: Küçük Menderes
Bu içerik 584 kez okundu.
Advert

Küçük Menderes havzasındaki ilçelerde ziyaretlerde bulunan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İZBAN grevinin asıl muhatabının Ulaştırma Bakanlığı yani AKP iktidarı olduğunu ve grevin amacından saptırıldığını söyledi. Beko, “Grev politiktir” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Cuma günkü Ödemiş, Bayındır ve Tire ziyaretlerinin ardından partisinin Kiraz ve Beydağ ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. İzmir’de sosyal hayatı en çok etkileyen gündem maddelerinden olan İZBAN grevi ve yerel seçimler hakkında konuşmalar yapan, fikir alış verişinde bulunan Beko, grevin hak olduğunu ancak İZBAN grevinin farklı bir yöne çekilmeye çalışıldığını belirtti.

 

“Asıl sorumlu Ulaştırma Bakanlığıdır”

Beko, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “En başından bu yana takip ettiğim süreçte işçilerin çok da afaki taleplerinin olmadığını biliyorum. İZBAN’da çalışan işçi kardeşlerimin yarısı yoksulluk sınırının altında çalışıyor. Dosyalar hazırlayıp Ankara’da İzmir milletvekilleriyle bir değerlendirme yaptık. Ulaştırma Bakanıyla görüşüp İzmir’in 10 ilçesinden geçen en büyük toplu ulaşım aracı olan İZBAN’ın günde 500 bine yakın yolcu taşıdığını, eğer grev başlarsa ulaşımın sekteye uğrayacağını iletmiştim. İşçi kardeşlerimin sosyal ve sendikal hakları derhal verilmeli diye kendisine söylemiştim. Hemen toplu iş sözleşmesiyle sorunu çözelim demişti. Ancak bugüne kadar ses seda çıkmadı. Greve gidilmesinin asıl nedeni yerel seçim öncesi İzmir’de ulaşımın felç olması ve Büyükşehirin beceriksizlikle suçlanmasıdır, yani politiktir. Bu sorunun asıl sorumlusu Ulaştırma Bakanlığıdır, AKP iktidarıdır. Yeni teklifler gündemde. Biz pek çok adım attık ama amaç farklı olunca bir yere kadar. İşçi kardeşlerimin sosyal ve sendikal hakları kazanması tabi ki en büyük isteğimiz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz daha fazla kimse mağduriyet yaşamadan bir an önce iş barışının sağlanmasını istiyoruz.

 

“Hedef 30’da 30”

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz için farklı bir anlam taşıdığını ifade eden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Ülkemizi bu karanlıktan kurtarıp, tüm ülkeye 1 Nisan’da gerçek baharı getirmeliyiz” dedi. İlçe örgütlerini coşturan birlik ve beraberlik mesajları da veren Beko, “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz, birleşirsek var oluruz. Bu sözü unutmayın ve geleceğimiz için birleşmeye ve bölüşmeye ihtiyacımız olduğunu hep hatırlayın. Adaylarımız henüz belli değil ama İzmir’in Büyükşehir ve 30 ilçede CHP bayrağını dalgalandıracağına inancımız sonsuz” dedi.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi