Advert
Advert
Advert

CHP’de gözler 16 Ocak ve sonrasında

CHP’de gözler 16 Ocak ve sonrasında
CHP’de gözler 16 Ocak ve sonrasında Küçük Menderes
Bu içerik 1560 kez okundu.
Advert

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, belediye başkanlıkları için aday belirleme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kiremitçi, 16 Ocak’ta MYK ve PM’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirleyeceğini, sonrasında da ay sonuna kadar ilçe adaylarının netlik kazanacağını ifade etti. Kiremitçi, seçmenlerden muhtarlıklardaki askı listelerini mutlaka kontrol etmelerini istedi.

Aday belirleme sürecinde gözlerin çevrildiği CHP’de Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, 16 Ocak ve sonrasını işaret etti.

 

“16 Ocak’ta PM toplanacak”

Kiremitçi, “16 Ocak’ta gerçekleşecek Parti Meclisimizde Büyükşehir Belediye Başkanı adayımızın belirlenmesini bekliyoruz. İlçeler de 16 Ocak’tan ay sonuna kadar netleşecektir. İYİ Parti ile olan ittifak görüşmelerinin hassas şekilde devam etmesi nedeniyle adaylık açıklamaları 16 Ocak’ta Büyükşehir, 16 Ocak’tan ay sonuna kadar da ilçe adaylarımızın netleşmesi şeklinde gelişecek kanaatindeyiz. CHP ailesi olarak kentimizin her noktasında yoğun şekilde çalışıyoruz, ay sonuna doğru bu tempo daha da artacaktır” diye konuştu.

 

“Seçmen listelerini kontrol edin”

Kiremitçi, “Seçim takvimi başladı. 4 Ocak itibariyle seçmen listeleri askıya çıkartılıyor. Bina esasına göre yapılan seçmen kayıtları hem muhtarlıklarımızdaki askı listelerinden hem de ysk.gov.tr ile internet üzerinden sorgulayabilecekler. Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağlı durumdaki seçmenlerimizin oy kullanabilmeleri için seyyar sandık konusunda bir yakını aracılığıyla seyyar sandık kurulu talep formu doldurarak İlçe Seçim Kurulu’na veya muhtarlığa başvurmaları gerekiyor. Bunu da önemle duyuruyoruz” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti