Advert
Advert
Advert

Demokrat Parti yıldönümünü Ödemiş’te kutlayacak

Demokrat Parti yıldönümünü Ödemiş’te kutlayacak
Demokrat Parti yıldönümünü Ödemiş’te kutlayacak Küçük Menderes
Bu içerik 530 kez okundu.
Advert

7 Ocak 1946'da kurulan ve dört yıl sonra yapılan seçimlerde (14 Mayıs 1950'de) 27 yıllık tek parti dönemini sona erdiren, Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa serbest seçimle iktidarı kazanan; 1950, 1954 ve 1957 seçimlerini kazanmış ve on yıl boyunca (1950-1960) iktidar olmuş Türk siyasi partisi olan Demokrat Parti; kuruluşunun 73. Yılını kutlayacak. Demokrat Parti’nin Ödemiş Teşkilatı 73. yıldönümünü Ödemiş’te kutlayacak.

73. Yıldönümü kutlama etkinliklerini Ankara’da Genel Merkez’deki programa katılma yerine Ödemiş’te kutlamayı tercih ettiklerini belirten İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, kutlamayı kuruluş günü olan 7 Ocak pazartesi günü ilçe binasında teşkilatla yapacaklarını söyledi.

Ankara’dan Genel Başkan Güntekin Uysal’ın davetine yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları yoğunluğu nedeniyle katılamayacaklarını söyleyen Mutahhar Ateş, “Bilindiği gibi tamamıyla adaylık konusuna odaklandık. Kendimizi tamamen bu işe verdik. Ama parti teşkilatımızın 73. Kuruluş yıldönümü de bizler adına büyük bir önem taşımaktadır.  Bizler tüm Demokrat partilileri teşkilatımızda bir araya getirerek renkli bir kutlama yapmak istiyoruz. Burada Ödemiş’teki partililerimizle bir araya gelmenin planlamasını yapıyoruz”  dedi.

Turgay Konuralp

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi