Advert
Advert
Advert

73 yaşında 50 yıllık yazar

73 yaşında 50 yıllık yazar
73 yaşında 50 yıllık yazar Küçük Menderes
Bu içerik 2671 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in tanınmış simalarından emekli tarih öğretmeni, tarih araştırmacısı, yazar Behiç Galip Yavuz 73. yaş gününü bir zamanlar birlikte görev yaptığı eğitimci meslektaşları, aynı sınıfta okuduğu Ali Özkal,  İrfan Öner ve Ödemiş Lisesi’nin eski müdürlerinden Muammer Yılmazoğlu ile kutladı. Ödemiş Saray Cafedeki kutlamalarda renkli anlar yaşandı.

Behiç Galip Yavuz’un 48 yıllık hayat arkadaşı emekli öğretmen Semiha Yavuz’un da yer aldığı yaş günü kutlamalarında içinde bulunduğu ortamdan duyduğu memnuniyeti dile getiren yazar, “Bugüne kadar 36 farklı kitap ve 84 ayrı makale çıkardım. Ayrıca Ödemiş’in önemli gazetelerinden Küçük Menderes Gazetesi’nde de uzun yıllar hep köşe yazıları yazarak topluma faydalı bilgileri aktarmaya çalıştım. İşte insanın en güzel mutluluğu da eş ve dostlarıyla katıldığı, bir arada olduğu böyle güzel anlar.   73. Yaşımı ve yazarlıkta da 50. Yılımı doldurmanın mutluluğu içindeyim” diye konuştu. 

Yaş gününe katılan Ödemişli eğitimcilerden Selim Şahan ilçenin önemli değerlerinden Yavuz’a sağlıklı yıllar temennisinde bulunarak “Küçük Menderes Gazetesinde de sevgili büyüğümüz ve tarih araştırmacısı Behiç Galip Yavuz Ödemiş ve çevresinde tarihe ışık tutacak bilgileri hep köşe yazılarıyla okuyucularla paylaşarak adeta tarihe ışık tutmuştur.  Ayrıca bugüne kadar 36 farklı kitap ve 84 makale yazması da önemli bir katkı olduğunu düşünüyorum. Bizler ondan sonra gelen eğitimcilerden biri ve onun da aynı zamanda öğrencisi olarak sevgili Yavuz’un mutluluğuna ortak olduk. Bizler kendilerine nice yıllar temenni ediyorum” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi