Advert
Advert
Advert

Tam mevsimi!

SAĞLIK DEPOSU BALIĞA İLGİ BÜYÜK

Tam mevsimi!
Tam mevsimi! Küçük Menderes
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te pazaryeri tezgâhlarını dolduran balıklar hem yararlarıyla hem de fiyatıyla yüzleri güldürüyor. Esnaflar, “Balığın tam mevsimi, vatandaşlarımızın ilgisi büyük” dedi.

Ödemiş’te Salı Pazarı ve Cumartesi Pazarı’nda balık bereketi yaşanıyor. Balık sezonunda zirve noktaya yaklaşılırken çeşit çeşit taze balık uygun fiyatlarla vatandaşla buluşuyor. Aralık ayı ile birlikte Ödemiş’te pazar tezgâhlarında sardalyeden, hamsiye, orkinostan barbuna çeşit çeşit balık uygun fiyatlarla bulunabiliyor. Pazaryerlerindeki dev orkinoslar ise ayrıca ilgi odağı oluyor.

 

En pahalısının fiyatı 30 lira; bütçeye de dost

Balığın hem sağlığa hem de cebe dost olduğunu belirten Ödemişli balıkçı esnaflarından Hasan Gümüşsoy, “Bugünlerde tezgâhlarımızda fiyatlar çok uygun. Kilo başı sardalye 15 liradan, hamsi 20 liradan, çinekop 20 liradan, barbun 25 liradan, çipura ve levrek 30 liradan, palamut 20 liradan, hiç kılçığı olmayan löp et orkinos 25 liradan, istavrit 20 liradan, sarıkanat 30 liradan, tavuk balığı 20 liradan satılıyor. En yüksek fiyat 30 lirayı geçmiyor. Hem ucuz hem de sağlıkla dolu. Et fiyatlarına kıyasla çok daha kolay alınabilecek bir sağlık deposu. Dev orkinoslar okyanus balığı. Her hafta orkinosa ayrı bir ilgi oluşuyor.

 

“Haftada en az iki öğün balık tüketin”

Zaten uzmanlar da haftada en az iki öğün balık yemeyi tavsiye ediyorlar. Balıkta hem protein, hem de Omega 3 yağ var. Omega 3 yağının damar sertliği, tansiyon, kalp, damar ve felç gibi hastalıkları önlediği biliniyor. Vücut direncini arttırıyor. Çocukların da haftada iki kez balık yemeleri sağlıklı gelişim adına çok önemli.

Şu anda balığın zirve noktasına doğru geliyoruz. Yılbaşına doğru tezgahlarda hem ürün daha da bollaşır, hem de çeşit artar. Biz de Ödemiş’te her daim taze balığı vatandaşlarımıza sunuyoruz. Çok büyük ilgi görüyor. Ben Ödemiş’te hem Salı Pazarı hem de Cumartesi Pazarı’nda geniş ürün çeşitlerimizle halkımızın hizmetindeyim. Ayrıca Çarşamba günleri Kiraz’da, Perşembe günleri Beydağ’da, Cuma günleri de Ovakent’teyim.

Balık konusunda bölge halkımız bir alışkanlık kazanmış durumda. Bu durumun sürmesini diliyoruz. Herkesi bol bol balık tüketmeye davet ediyoruz. Esnaflarımıza bol kazançlı bereketli günler diliyoruz” dedi.

Başar Uçar

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli