Advert
Advert
Advert

Japonlar arasında bir Ödemişli

JIKAD’I TEMSİLEN KATILDI

Japonlar arasında bir Ödemişli
Japonlar arasında bir Ödemişli Küçük Menderes
Bu içerik 868 kez okundu.
Advert

JİKAD Japonya İzmir Kültürler Arası Dostluk Derneği her yıl geleneksel olarak yapılan Japon İmparatorunun doğum günü kutlaması nedeniyle İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen kutlamalara katıldı.

JİKAD Derneğini temsilen kutlamalara İzmir’den derneğin başkanı Arzu Yücel ile Ödemiş Sağlık Müdürlüğü personeli, dernek üyesi Ödemişli Tülay Yalgın katıldı. Kutlamalarda koto sanatçısı Suetomi Asuko geleneksel Japon ezgilerine ses verdi.

 

Uluslar arası arenada saygın bir dernek

JİKAD Japonya İzmir Kültürler Arası Dostluk Derneği 2010 yılında iki ülke arasında diyaloğu geliştirmek, bu farklı coğrafya ve kültürden toplumlarda kişiler ve kurumlar arasında yeni ilişkiler kurulması için çalışıyor, eğitimler veriyor, seminerler düzenliyor ve amaca yönelik çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Ödemişli Tülay Yalgın da derneğin kuruluş aşamasından bu yana aktif üyelerden. İstanbul’daki kutlamalara ilişkin bilgiler veren Yalgın şunları söyledi: “JİKAD kurulduğu günden beri çok özel etkinlikler düzenliyor. Toplumlar ve kültürler arası diyalog ve kaynaştırma en önemli hedefi. Uluslar arası alanda da verdiği eğitimler büyük kabul görüyor. İstanbul’daki kutlama Japonların geleneksel kutlaması.Böyle kutlamalarda onların geleneksel yemekleri yeniliyor ve geleneksel müzikleri seslendiriliyor, gösteriler yapılıyor. Dernek olarak katılmaktan ve koto gibi enteresan ve özel bir enstrümanı dünyaca ünlü ustası Suetomi Asuko’dan dinlemek büyük keyifti”.

Gülten Kır Güzel

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ