Advert
Advert
Advert

Ödemiş Basınından da muhtarlığa talip var

Ödemiş Basınından da muhtarlığa talip var
Ödemiş Basınından da muhtarlığa talip var Küçük Menderes
Bu içerik 1025 kez okundu.
Advert

10 yıldır Yerelgüç Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yerel Ajans'ın yöneticisi, Ege TV yapım asistanı ve Habertürk Ödemiş temsilcisi olan İktisat Mezunu, bir çocuk annesi 36 yaşındaki Hatice Acar Çavdar, Umurbey Mahallesi muhtarlığı için bugün Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran’a başvuru dilekçesini verdi.

Ödemiş’te basın çevresinde ve halk arasında sevilen bir kimliğe sahip olan Çavdar, 36 yıldır Umurbey Mahallesi'nde oturuyor.

 

“Doğup büyüdüğüm mahallem için yola çıktım”

Kadın Muhtar Adayı Hatice Acar Çavdar, muhtar adaylığı ile ilgili şöyle konuştu: “Kadınlar her konuda başarılarını ispat etmişlerdir. Bunun çok örnekleri var. Devletin birçok kademesinde bayanlar başarılı hizmetlere el atmışlardır. Ben, Umurbey Mahallesi'nin çocuğuyum. Gazeteci olarak zaten sokağın nabzını tutan, sorunları haber yaparak yetkililere ileten biriyim. Muhtarlığımla mahallemize daha fazla katkıda bulunmak için yola çıktım. Yıllardır mahallemizde çok sayıda dostlarımız oldu. Özellikle, son günlerde kadın ve erkek dostlarımızdan bana muhtar adayı olmamı isteyen teklifler geldi. Bu dostlarımız “Sen bir kadınsın, her eve rahatlıkla girip çıkarsın. Birçok sorunlarımızı sana rahatlıkla anlatırız" diyerek benim muhtar adayı olmamı istediler. Aldığım bu destek ve moralle bugün muhtar adaylığı için müracaatımı yaptım. Amacım, kendi mahallemizdeki kadın, erkek, gençlerin sorunlarını en iyi şekilde yetkililere iletip, onlardan sonuç almanın mutluluğunu yaşamak ve bu mutluluğu mahalle halkına da yaşatmaktır. Mahalle halkımızın çoğunluğu çiftçilikle uğraşıyor. Esnaf olanlarımız var, ev hanımı olanlarımız var, işsiz gençlerimiz var. Ben dar gelirli bir ailenin çocuğuyum. Bunun ne demek olduğunu yaşadım ve halen yaşıyorum. O bakımdan insanlarımızın geçim durumlarını yakından bilen birisiyim. Gece gündüz demeden ev ev dolaşarak halkımızın sorunlarını kendi sorunum olarak takip edeceğim. Diğer muhtar adayları da aynı sokakta yaşadığım arkadaşlarım, abilerim bu seçimde çıktıkları yolda onlara da başarılar  diliyorum. Tüm mahalle halkımıza ve Ödemişlilere  sonsuz sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

Başar Uçar/Halil Yörük(Doğuş)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ