Advert
Advert
Advert

Tireli çiftçiler İstanbul’da

Tireli çiftçiler İstanbul’da
Tireli çiftçiler İstanbul’da Küçük Menderes
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

"Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında Tireli üreticiler için İstanbul’a sektörel teknik gezi düzenlendi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın proje sahibi olduğu teknik gezi Tire Kaymakamlığı ile Bakanlık işbirliğinde organize edildi. 4 gün süren gezide çiftçiler sektörel gelişmeleri yerinde görme fırsatı yakaladı.

 

Organik pazarlar gezildi

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklenen "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında çiftçilerimiz İlçe Tarım Müdürü Mutlu Tıraş ile birlikte İstanbul’da incelemede bulundu. Tire ve Dikili İlçelerimizde projelere katkı sağlayan üreticilerimizde farkındalık yaratmak, organik pazarlar hakkındaki bilgi ve görüşlerini artırmak amacıyla İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından İstanbul'a teknik gezi düzenlendi.

Gezi sırasında 10. Flower Show İstanbul Avrasya Bitki Fuarı Uluslararası Süs Bitkileri Fuarı, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bakırköy ve Şişli Organik Pazarları ziyaret edildi” dedi.

 

Proje, üreticilere yeni ufuklar sunuyor

Bakanlığın 1997 yılından itibaren yürüttüğü projeye 2018 yılı için 5 milyon TL ödenek tahsis edildiği belirtildi.  Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü projesi 2018 yılında Bitkisel Üretim Genel müdürlüğünün koordinatörlüğünde 51 İl Müdürlüğü ve 11 Araştırma Enstitüsü ile iş birliği içerisinde sürdürülüyor. Proje kapsamında organik, bitkisel, hayvansal ve su ürünleri kapsamlarında Türkiye’de organik tarımın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik demonstrasyon faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

 

Pazarda Tire cevizi sürprizi

Tireli çiftçiler, İstanbul’da pazarı gezerken, Tire cevizinin satıldığını gördüler. İlçe Tarım Müdürü Mutlu Tıraş, pazarda Tire Cevizi etiketi ile satılan cevizi görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ