Advert
Advert
Advert

PERŞEMBE PAZARI’NDA PANİK SÜRÜYOR

“İlla ki birinin canının mı yanması lazım?”

PERŞEMBE PAZARI’NDA PANİK SÜRÜYOR
PERŞEMBE PAZARI’NDA PANİK SÜRÜYOR Küçük Menderes
Bu içerik 1578 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Perşembe Pazarı’nın çadır direkleri yine rüzgâra dayanamadı. Büyük bir kaza şans eseri ucuz atlatılırken Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, belediye yetkililerine seslendi.

Ödemiş’te 2017 yılından beri çadır direklerinin ortadan kırılması sonucu meydana gelen kazalarla gündemde olan Perşembe Pazarı’nda dün de bir kaza yaşandı. Karakış ile birlikte etkili olan yoğun rüzgâra dayanamayan çadır direği yine ortadan kırılıp devrildi, bir vatandaş şans eseri direğin üstüne devrilmesinden kurtuldu. Pazarcı esnafı, bir türlü çadır direklerinin sağlamlaştırılamadığına dikkati çekerek tepkisini dile getirdi.

Üzücü şekilde sonuçlanabilecek bir kazanın ucuz atlatıldığını belirten Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Perşembe Pazarı’nda incelemelerde bulundu ve esnafla görüştü.

 

Ödemiş Belediyesi’ne seslendi

Neredeyse her ay bir çadır direğinin ortadan kırıldığını, konuyu defalarca Ödemiş Belediyesi’ne iletmelerine rağmen bir çözüm bulunamadığını vurgulayan Çavuş, “Sayın Belediye Başkanım, Sayın Yetkililer dört kere yazı gönderdik, defalarca Zabıta’ya bildirdik. Direkler geçen hafta yapıldı bu hafta yine kırıldı. Buradaki direkleri bir can kaybına bir sakatlanmaya yol açmadan sağlamlaştırmak üzere yetkilileri göreve çağırıyorum. İlla ki bir insanımızın burada canının mı yanması lazım. Buradaki tüm direkler sağlamlaştırılmalı, kontrol edilmelidir. Kış koşulları ortadadır, zaten zorlu koşullarda evine ekmek götürmekte olan pazarcı esnaflarımızın sesini artık duysunlar” dedi.

 

Saniyelerle kurtuldu

Kazadan saniye farkıyla kurtulduğunu belirten vatandaşlardan Kadir Ertaş, “Arkadaşımla telefonda konuşuyordum. Buradaki arkadaşımızın oğlu ‘Çekilin direk sallanıyor’ dedi. Çekildim, çok sürmedi direk ortadan ikiye kırılıp devrildi. Eğer çekilmesem şimdi gitmiştim, yarın yurtdışına çıkacaktım artık cenazem giderdi. Bir kere bu direklerde kaynakla ek olmaması lazım. Yapan kişinin bunu düşünmesi lazım. Tam da yük yerinde kaynakla ek var. Bakın orada iki direk var onlar da eğilmek üzere. Bunu yapanların düşünmesi lazım” diye konuştu.

 

“Çadır direkleri tehlike saçıyor”

Esnaflardan İsmail Durmaz da “Daha siftah yapmadan işgaliye parası istiyorlar ama buradaki direklerin hepsi böyle tehlike saçıyor görmüyorlar. Ne olması lazım, illa ki birileri mi ölmeli? Lütfen gelip buradaki hali görsünler, her Perşembe biraz rüzgâr varsa aynı endişe yaşanıyor. Direkleri yenilesinler, çözüm getirsinler. Ayrıca esnaflar daha siftah yapmamışken işgaliye alınması yerine öğleden sonra esnafımız biraz iş yapınca bu ücretlerin talep edilmesi daha doğru” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ