Advert
Advert
Advert

Hem asfalt hem kilit taş

Hem asfalt hem kilit taş
Hem asfalt hem kilit taş Küçük Menderes
Bu içerik 682 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi zorlu kış koşulları daha da bastırmadan Ödemiş’in ova kesimlerindeki mahallelerde yol sorunlarını çözmek üzere seferber oldu. İlçede başlatılan 1 milyon metrekarelik asfalt ve sathi kaplama hamlesinin yanı sıra kilit taş kaplama çalışmalarına da hız verildi.

Dağlık kesimlerdeki köylerden itibaren ovaya doğru inen asfalt çalışmalarında sıra Yusufdere Mahallesi bağlantı yoluna geldi. Daha önce Ödemiş’i Turgutlu’ya bağlayan güzergahta Bülbüller Mahallesi’ne kadar sıcak asfalt kaplayan Büyükşehir Belediyesi yüklenici firma ekipleri bu kez Yusufdere’ye olan bağlantı yolunu sıcak asfaltla kapladı. Bölgedeki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.

 

Emirli’de kilit taş seferberliği

Bir yandan yüklenici firma garantisi kapsamında bulunan ve asfalt çalışmalarında sorunlar ortaya çıkan Günlüce ve Mursallı Mahallesi yollarında çalışmalar devam ederken bir yandan da mahallelerdeki toz ve çamur sorununa çözüm olması beklenen kilit taş kaplama çalışmalarına hız verildi.

Ödemiş Ovası’nın bir başka köşesi olan Emirli Mahallesi’ndeki bağlantı yollarında kilit taş kaplama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Büyükşehir yetkilileri, ihtiyaç doğrultusunda ve program dâhilinde Ödemiş’in kırsal mahallelerinde kilit taş çalışmalarının devam edeceği mesajını verdi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli