Advert
Advert
Advert

DP yerel seçimde ittifaka girmeyecek

DP yerel seçimde ittifaka girmeyecek
DP yerel seçimde ittifaka girmeyecek Küçük Menderes
Bu içerik 684 kez okundu.
Advert

Demokrat Parti Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da yapıldı. Barolar Birliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmaya DP Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş de katıldı. Ateş, DP’nin yerel seçimlerde ittifak arayışında olmayacağını, kendi adayıyla seçime gireceğini açıkladı.

“Sorumluluk anlayışı içinde olduk”
 “Bu millet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sokakta bulmadı” diyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Herkesin üç maymunu oynadığı bu arenada şahlanan bir küheylan var. Buradaki irademiz; bu tozpembe hayaller içerisinde vatanı aldatmaya çalışanlara karşı dimdik ayakta durarak meydanlara servet paylaşmaya, ganimet paylaşmaya inenlere inat, durduğumuz yerde duranların iradesidir” ifadelerine yer verdi.
Uysal şöyle devam etti: “Bugün bu salonda ayrılık ve gayrılık yoktur. Dünden bugüne Büyük Türkiye ideali peşinde Demokrat Parti’den Adalet Partisi’ne, Anavatan Partisi’nden Doğru Yol Partisi’ne büyük liderlerimiz Celal Bayar’ın, Menderes’in, rahmetli Cumhurbaşkanlarımız Demirel ve Özal’ın peşinde koşmuş, huzur bulmuş kitleleri yeniden bir araya getirmek önce gönül çizgisi içerisinde hizmet etmiş tüm insanlarımızla hiçbir ayrılık gayrılık gözetmeden dünü, dünkü hesapları, dünkü kavgaları, kişisel çıkar mücadelelerini bir kenarda bırakarak bütünleştirmek mecburiyetini hissediyorum. 
Türkiye’yi birilerinin iki kutupluluğa mahkum edip bu çark döndükçe kendilerine ister iktidarda ister muhalefette pay çıkartmak için ittifaklar ve müttefikler aradığı noktada biz bu ölçülerle bir varlık ortaya koymak mecburiyetindeyiz”
15 yıldır Türkiye’de en çok kan kaybeden kesimin çiftçiler ve esnaflar olduğunu vurgulayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, TOBB ve Esnaf Konfederasyonu’nun suskun kalışlarının esnafa ve çiftçiye zarar verdiğini vurguladı.

“İttifak arayışı içinde değiliz”
Toplantı daha sonra yerel seçim gündemiyle devam etti. Ankara dönüşünde toplantıyla ilgili değerlendirmeler yapan DP Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, “Son derece güzel, coşkulu bir toplantı oldu. Yerel seçimle ilgili yol haritamız konuşuldu. Demokratların seçime kendi adayları ile girmesi konusunda görüş birliği oluştu. Yerel seçimlerde herhangi bir ittifak arayışı içinde olmayacağız. Ödemiş’te de aday belirleme sürecimizle alakalı cumartesi günü toplantı yapacağız. Ödemiş’te kendi adayımızla seçime gireceğiz” dedi.
Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı