Advert
Advert
Advert

Yılın son meclisi jet hızında

Yılın son meclisi jet hızında
Yılın son meclisi jet hızında Küçük Menderes
Bu içerik 401 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Meclisi’nde yılın son toplantısında tüm maddeler oybirliği ile kabul edildi. Toplantı 14 dakikada tamamlandı.

Belediye Başkanı Mahmut Badem başkanlığında gerçekleşen Aralık ayı olağan toplantısı 6 gündem maddesi ele alındı. Geçtiğimiz ayki toplantıda ortak komisyona gönderilen Ertuğrul Mahallesi’nde karayolu bağlantısı için 2 pafta, 642, 643, 644 parseller ile Ertuğrul Mahallesi 4 pafta, 887 parsel numaralı taşınmazların kamulaştırılması konusu oybirliği ile kabul edildi.

 

İmam evi yeniden Müftülük’te

Mülkiyeti Hazineye ait iken Müftülüğe tahsis edilen, Bütünşehir Yasası ile “Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu Kararı” ile Ödemiş Belediyesi’ne devredilen Ocaklı Mahallesi’ndeki imam evinin yeniden Ödemiş Müftülüğü’ne süresiz tahsis edilmesi oybirliği ile meclisten geçti.

İnönü Mahallesi’nde site oluşturulması için 798 ada, 18, 19, 20 ve 21 parseller ile 799 ada, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 17 ve 24 parsel numaralı taşınmazları kapsayan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı talebi konusundaki İmar Komisyonu’nun kararı oybirliği ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi.

Gediz Elektrik’in Ödemiş’te kurmak istediği 14 adet trafo yeri ile ilgili imar plan değişikliği, İmar Komisyonu’na oybirliği ile sevk edildi. Memur Dolu Kadro Değişiklik Cetveli ile ilgili gündem maddesi de oybirliği ile kabul edilen maddeler arasında yer aldı.

 

Sadece ilk 3 ay belirlendi

Belediye Meclisi’nin 2019 yılı çalışma takvimi ise üç aylık şekilde belirlendi. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Mart ayı sonunda düzenlenecek yerel seçimleri hatırlatarak, 2019 yılında ilk üç aylık takvimin belirlenmesinin daha doğru olacağını belirtti. Badem, Mart ayından sonraki takvimin yeni meclis tarafından belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki meclis toplantısı günleri her ayın ilk pazartesi günü olacak şekilde oybirliği ile kabul edildi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Başkan Badem belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Badem, geçtiğimiz günlerde vefat eden 1999-2004 ve 2009-2014 dönemi belediye meclis üyesi Dr. Cevdet Ayhan’ı saygı ve rahmetle andıklarını dile getirdi. 20.00’da başlayan toplantı 14 dakika sürdü.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli