Advert
Advert
Advert

Yeni hastanede hedef Şubat sonu temel atma

Yeni hastanede hedef Şubat sonu temel atma
Yeni hastanede hedef Şubat sonu temel atma Küçük Menderes
Bu içerik 1360 kez okundu.
Advert

Kiraz’da 75 yataklı devlet hastanesi için imar plan değişikliği sürecinde sona gelinirken Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, hedeflerinin Şubat ayı sonunda temel atma noktasına gelmek olduğunu belirtti.

Kiraz’da Okka Taşı Mevkii’nde Sağlık Bakanlığı’na hastane için arazi tahsisinde bulunan Kiraz Belediyesi’nin imar plan değişikliği talebinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından re’sen onaylanması sonrası askı süreci başladı. 29 Aralık’a kadar devam edecek askı sürecinin resmen sona ermesi sonrası 75 yataklı yeni hastane için geriye yapım ihalesinin düzenlenmesi kalacak.

Uzun soluklu bir süreçte önemli bir aşamayı geride bıraktıklarını kaydeden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar imar plan değişikliği kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“İmarla ilgili prosedürün tamamlanmasıyla ihale aşamasına gelinecek”

Özçınar, “Büyükşehir Belediyesi’nin askı sürecinde yaptığı itirazın ardından konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde takip ettik. Bizzat elden takip ettiğimiz bir konuydu. Nihayetinde beklediğimiz haber geldi ve Bakanlık onayıyla hastane arsası için gerekli değişiklik sağlandı. Kiraz Devlet Hastanesi projesi zaten bakanlığın yatırım programında. İmarla ilgili prosedürün tamamlanmasıyla ihale aşamasına gelinecek. İhale haberini de yakında vereceğimizi düşünüyorum. İhale süreci sonrası Şubat ayı sonunda temel atılması hedefleniyor. Kiraz halkının daha iyi koşullarda sağlık hizmeti alması adına başından beri olmazsa olmazlarımızdan biri 75 yataklı hastane idi” ifadelerine yer verdi.

Özçınar, imar plan değişikliğinin TOKİ tarafından hazırlandığını sözlerine ekleyerek şöyle devam etti: “Elbette TOKİ bu plan değişikliği içerisinde kendisinin sosyal konut projesi için de alan belirledi. TOKİ konusundaki sürecin de daha güçlü takipçisi olursak bu projede de aşama kaydedebileceğimize inanıyoruz. Bu konuda zaten görüşmelerde bulunmuştuk. Kamu’nun gücünü Kiraz halkı ile buluşturmak üzere tüm projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz”

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden