Advert
Advert
Advert

İzmir Büyükşehir için ismi geçen o vekil Ödemiş’te!

İzmir Büyükşehir için ismi geçen o vekil Ödemiş’te!
İzmir Büyükşehir için ismi geçen o vekil Ödemiş’te! Küçük Menderes
Bu içerik 632 kez okundu.
Advert

2019 yerel seçimlerine adım adım yaklaştığımız şu günlerde yerel siyasetin nabzı da hızla atmaya başladı.

Aday adaylıkları sürecinde sona yaklaşılırken gözler adaylıklar için Ankara’ya çevrildi.

Siyasi partilerde adaylar için kulisler devam ederken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen CHP İzmir Milletvekili Selin Saye Böke Ödemiş’e geldi.

Ödemiş’te partilerle buluşan Böke, adaylığına ilişkin açıklamada bulunmazken, partisinin yeni ekonomi raporuna ilişkin açıklamalarda bulundu, bilgiler verdi.

Türkiye’nin bir ekonomik krize doğru ilerlediğini ve bu krizin ört bas edilerek bedelinin vatandaşlara ödetildiğini vurgulayan Böke, “Her şeyden önce bu krizin daha da derinleşmemesi için CHP teşkilatları olarak gayretle çalışacağız” dedi.

Milletvekili Selin Saye Böke partisinin ekonomi raporuna ilişkin açıklamaları sonrası Ödemişli partililerle basına kapalı bir toplantı düzenledi. Bu toplantıya Ödemiş ilçe teşkilatı, Ödemiş Belediye Başkan aday adayları ve parti üyeleri katıldı.

 

İzmir adaylığı için açık kapı

Geçtiğimiz günlerde gazetecilerle bir araya gelen Böke, “ Meselemiz adayların kimliği değil, nasıl belediyecilik sorusuna yanıt verecek siyasi programdır. Daha çok demokrasiye ihtiyacımız var. Meydanları dolu kentlere ihtiyacımız var. Yeni bir kent hikâyesini bu meydanlarda yazmamız gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı. Adaylık konusunda açık kapı bırakan Böke, “Bugüne kadar elimden geleni yaptım ve yapacağım. İzmir ile birlikte yol yürüdüm ve yürümeye devam edeceğim” dedi. 

Başar Uçar/Halil Yörük

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide