Advert
Advert
Advert

DSİ, Kiraz’da “yağmur çamur” demiyor

DSİ, Kiraz’da “yağmur çamur” demiyor
DSİ, Kiraz’da “yağmur çamur” demiyor Küçük Menderes
Bu içerik 819 kez okundu.
Advert

Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü’nün Küçük Menderes Nehri’nin ana kolu olan Kiraz Çayı üzerindeki taş tahkimat çalışması yağışlı havaya rağmen hız kesmiyor.

Geçtiğimiz hafta etkili olan yağışlarla yeniden hayat bulan Küçük Menderes Nehri’nin ana kolu Kiraz Çayı’nda DSİ’nin kıyı taş kaplama çalışması kış mevsiminde de hız kesmiyor. Çay yatağının Kiraz ilçe merkezinden geçen kıyılarının tamamen taşla kaplanması için başlatılan çalışmalar yağışlı havalara rağmen devam ederken çalışmalarda DSİ’nin kendi araç parkından iş makineleri kullanılıyor.

 

85 bin metreküplük taş kaplaması

Daha önce Kiraz Çayı’nın 6,5 kilometrelik kısmında ıslah çalışmasında bulunan DSİ’nin başlattığı ikinci etap proje çerçevesinde Köprübaşı Mevkii’nin kuzeyinde hummalı şekilde taş kaplama yapılırken çalışmalar sonunda Kiraz Çayı’nın çevresinin modern bir çehreye bürünmesi hedefleniyor.

Toplam 85 bin metreküplük taş kaplaması ile hem taşkın riskinin hem de kıyılarda bozulmaların en aza indirileceği öngörülüyor. Çalışmalar Hisar Mahallesi’nden başlayıp Yağlar Mahallesi’ne kadar olan bölgede gerçekleştiriliyor.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden