Advert
Advert
Advert

Mahalle muhtarlıkları adaylık başvuruları başladı

İLK BAŞVURU ABDİL ÇAVDAR’DAN!

Mahalle muhtarlıkları adaylık başvuruları başladı
Mahalle muhtarlıkları adaylık başvuruları başladı Küçük Menderes
Bu içerik 1104 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlere aylar kala mahalle muhtarlıkları için adaylık başvuruları haftanın ilk iş günü alınmaya başlandı. Ödemiş’te ilk başvuruyu Cumhuriyet Mahallesi Muhtar adayı Abdil Çavdar yaptı. Çavdar, adaylık için dosyasını Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savurana teslim etti.

 

Çavdar’dan adaylık açıklaması

Adaylık dosyasını Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran’a sunan Ödemiş Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Abdil Çavdar, “Ödemişin en güzel mahallerinden birisi olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı için adaylık dosyamı teslim etmiş bulunmaktayım. Yıllardır Cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum. Mahallemizi en iyi şekilde temsil etmek için muhtarlığa talibim. Adaylığımı yapmadan önce vatandaşlarımızdan güzel tepkiler aldım. Bu tepkiler Cumhuriyet mahallesinde değişimin ne denli önemli olduğunu ve değişim arzusunu bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

 

“Atatürk’ten ilham alıyoruz”

Seçimlere yaklaşık 4 ay gibi bir süre var, çalışmalarımıza başladık, listemizde birbirinden kıymetli aza adaylarımız var. Bugünden itibaren yarın seçim yapılacakmış gibi çalışmalara başlıyoruz. Biz bu yola çıkarken, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” sözünden aldığımız cesaretle çıktık. Büyüklerimizin de önümüzü açacağından, bu yolda bizlere tam destek vereceğinden eminim. Mahallemiz için güzel projelerimiz var ve bu projeleri önümüzdeki günlerde parça parça açıklayacağım. Şimdilik sadece şunları söylemek istiyorum. Allah’ın izni ve seçmenlerimizin teveccühü ile göreve seçilirsek Cumhuriyet Mahallesini Ödemiş’in örnek mahallelerinden biri haline getireceğim” dedi.

Haftanın ilk iş gününün ilk saatlerinde dosyasını teslim eden Abdil Çavdar değişimin önemine vurgu yaparak Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran’a teşekkür etti. Çavdar’dan sonra muhtarlık başvurularında Ödemiş’te hareketli saatler yaşanmaya başladı. Muhtarlık başvurusu hareketliliğinin bir süre devam etmesi bekleniyor.

Başvuruları kabul eden Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran da “Süreç resmi olarak başladı. Başvuruları almaya devam ediyoruz. Muhtar adaylarımıza evraklarını bir an evvel hazırlayarak başvurularını yapmaya davet ediyoruz. Kendilerini meşakkatli bir seçim hazırlığı süreci bekliyor. Onlara çıktıkları yolda başarılar diliyorum, başvuruları hayırlı olsun” diye konuştu.

Başar Uçar/Halil Yörük

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden