Advert
Advert
Advert

“Engelli vatandaşlarımızın sorunları tüm insanların ortak sorunudur”

“Engelli vatandaşlarımızın sorunları tüm insanların ortak sorunudur”
“Engelli vatandaşlarımızın sorunları tüm insanların ortak sorunudur” Küçük Menderes
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde belediye bünyesinde hizmet veren Engelliler El sanatları Kursunu ziyaret etti. Belediye, 3 yıldır engellilerin sosyal yaşamlarına destek olmak amacıyla Ödemiş Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle kurslar düzenliyor. Kurslar neticesinde üretimler de sergileniyor.

Kursiyerlerin, kursiyer ailelerin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bakırlı, kurs öğretmenleri Muhlise Karakaya ve Atay Akyol’un da hazır bulunduğu sergiyi gezen Başkan Badem kursiyerlerle sohbet etti, ürünleri inceledi.

Başkan Mahmut Badem; “Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal gereksinimlerini karşılayacak hizmetlerin sunulduğu bir kent oluşturmak için çalışıyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren iki derneğin çalışmalarına destek olmak amacıyla yer tahsis ederek, görevli personel ihtiyaçlarını karşıladık. Kentin farklı bölgelerinde her engelli gurubunun rahatça kullanacağı oyun gruplarını hizmete sunduk. Akülü tekerli sandalyelerin şarj edilebilmesi için şarj cihazları hizmet veriyor.  Sosyalleşen, üreten mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamak için kurslar düzenliyoruz. Yapılan etkinliklerde fırsat buldukça yanlarında olmaya çalışıyoruz. Kısacası hayatı paylaşmak için engel tanımıyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yaşamın her anında onların yanında olmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya ve yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli