Advert
Advert
Advert

“Hedefimiz engelsiz Tire”

“Hedefimiz engelsiz Tire”
“Hedefimiz engelsiz Tire” Küçük Menderes
Bu içerik 350 kez okundu.
Advert

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Tire’de geniş katılımlı etkinlikler düzenlendi. Engelliler için eğlence düzenlenirken  Kaymakam Tanrıseven, “Hedefimiz engelsiz Tire” diye konuştu.

Tire Kaymakamlığı himayesinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri Tire Belediyesi’nin katkılarıyla geniş katılıma sahne oldu.

 

“Engelliler artık sosyal hayatın içinde”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında yaptığı konuşmasında, engellileri hayatın içine katmak için iki yıldan bu yana çalışma yaptıklarını söyledi. Tanrıseven şöyle konuştu: “Göreve geldiğim ilk günden itibaren yaptığımız çalışmalar ile engelli gençlerimizi ve özel öğrencilerimizi evlerinden çıkarıp değil, sosyal hayatın içine dahil etmek için çalıştık. Özel öğrencilerimiz, sosyal etkinliklerle, günlük hayatın içindeler. Hedefimiz Tire’yi engelsiz kent yapmak.”

 

Yemek düzenlendi

Tire’de ayrıca Tire Belediyesi’nin ev sahipliğinde engelliler ve aileleri yemekte ağırlandı. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve eşi Ceylan Tanrıseven ve Gönül Elçilerinin katıldığı programda Hangar çok amaçlı salonda engelli vatandaşlara ve ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.

 

Şehir turu attılar

Program, engelli vatandaşların konvoy eşliğinde şehir turu atılmasıyla son buldu. Siren çalan Emniyet araçlarının eşlik ettiği konvoydaki çocuklar vatandaşlara el sallarken, Tireliler de el sallayarak karşılık verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ