Advert
Advert
Advert

Ödemiş’in şoför Nebahat’ı

Ödemiş’in şoför Nebahat’ı
Ödemiş’in şoför Nebahat’ı Küçük Menderes
Bu içerik 9440 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te kadın taksi şoförü Melike Kayaoğlu “Artık kadın mesleği-erkek mesleği diye bir şey yok” dedi. Ödemiş’in en işlek caddelerinden Saracoğlu Caddesinde Çağrı Taksi Durağında görev yapan taksici Melike Kahyaoğlu görenlerin takdirini kazanıyor.

30 yaşındaki Kayaoğlu, ilçede bir süredir taksi şoförü olarak çalışıyor. Görenlerin ve çalışma arkadaşlarının Şoför Nebahat diye isimlendirdiği Melike Kayaoğlu, yaptığı işle takdir de topluyor. Mesleğinin riskleri düşünüldüğünde cesaret örneği olduğunu kabul eden Kayaoğlu, kadın mesleği, erkek mesleği ayrımları yapılmasından da rahatsızlık duyduğunu belirtiyor.

“Sadece Ödemiş’te değil, Havzada tekim”

Ödemiş’in tek kadın taksi şoförü olan Melike Kayaoğlu, “Türkiye’nin bazı il ve ilçelerinde az sayıda farklı sektörlerde şoförlük yapan kadınlar var. Ben de cesaret örneği göstererek bu işe girdim. Görenler önce şaşırıyorlar, daha sonra memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Şimdi sadece Ödemiş’te değil, Küçük Menderes Havzasında bu işi yapan tek kadınım. Ama kadınların çekinmeden, korkmadan her işi yapabileceklerini biliyorum ve bu mesleği yapanların çoğalmasını bekliyorum” diye konuştu.

“Bu bir ekmek davası olayıdır”

Çağrı Taksinin sahiplerinden Kadir Aygördü, “Bu bir ekmek davası olayıdır. İster bayan olsun, ister erkek olsun artık günümüzde öyle ayrımlar kalmadı.  Burada çalışmaya başlayan kardeşimiz Melike Kayaoğlu ekmeğinin peşinde koşan çok güzel bir örnektir.  Kendisini bu cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca taksi isteyenler 0 546 830 35 35 nolu veya Çağrı Taksi 0 232 508 30 40 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli