Advert
Advert
Advert

Köksoy’un adı yaşasın!

Köksoy’un adı yaşasın!
Köksoy’un adı yaşasın! Küçük Menderes
Bu içerik 636 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz günlerde son yolculuğuna uğurlanan Ödemiş’in renkli ve önemli simalarından Mustafa Ali Köksoy’un isminin yaşatılması çağrısı yapıldı.

40 yılı aşkın sürede Ödemiş Ayakkabıcılar ve Deri İşiyle Uğraşanlar Odası Başkanlığı yapan ve Ödemişspor’da top koşturan Mustafa Ali Köksoy için Ödemişli Göztepeli oyuncu Okyay Karagözoğlu ve eski Ödemişsporlu oyuncu Fikret Boncuk Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’e ‘Köksoy’un adı yaşatılsın’ çağrısı yaptı.

Ödemişspor’a ve Ödemiş’e yaptığı katkılar nedeniyle Köksoy için harekete geçen Karagözoğlu, “Mustafa ağabeyimiz Ayakkabıcılar Odasında 40 yılı aşkın süre başkanlık yaptı. Ödemişspor’un da eski neferlerinden biri. Geçtiğimiz günlerde kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Belediye Başkanımız Mahmut Badem’den bu ağabeyimizin isminin bir sokağa verilmesi konusunda duyarlı bir girişim bekliyoruz” diye konuştu.

Fikret Boncuk ise, “Ödemiş’te hem futbol hem de başkanlık kariyerinde uzun yıllar herkesin gönlünde taht kurmuş Mustafa Ali Köksoy isminin bir sokağa verilmesi ve adının yaşatılması futbol gönüllülerinin de ricasıdır. Ödemiş az sayıda bu kadar sevilen insan çıkarıyor. Bu abimiz de böyle biriydi. Kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekânı cennet olsun” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden