Advert
Advert
Advert

Engelsiz Sanat ödüllerinde bir kadın başkan: Saliha Özçınar

Engelsiz Sanat ödüllerinde bir kadın başkan: Saliha Özçınar
Engelsiz Sanat ödüllerinde bir kadın başkan: Saliha Özçınar Küçük Menderes
Bu içerik 505 kez okundu.
Advert

Uşak'ta Yön Engelsiz Sanat Birliği ve Yön Sanat Atölyesi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 5. Engelsiz Sanat Ödülleri töreni düzenlendi. "5. Engelsiz Sanat Ödülleri" töreninde yılın Belediye Başkanı ödülü Kiraz’ın Ak Partili Belediye Başkanı Saliha Özçınar’a verildi.

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Uşak Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor, Ekrem Savaş, AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Yön Engelsiz Sanat Derneği Başkanı Erdem Öksü katıldı.

“Yüreği hiçbir engel taşımayan kardeşlerimiz”

Ülkede 10 milyonun üzerinde engelli bireyin bulunduğunu ifade eden Ahmet Koca, “Engelli bireylerin topluma kazandırılmasında daha yapılması gerekenler var. Bu konuda toplumun tüm kesimlerine görevler düşüyor ve daha duyarlı olunması gerekiyor” dedi.

Yılın Belediye Başkanı ödülünü almak için etkinliğe katılan Saliha Özçınar ödül konuşmasında, “Uşak Üniversitesinin çok kıymetli öğrencileri, kardeşlerimiz. Tabii ki yüreği hiçbir engel tanımayan, hiçbir engel taşımayan özel kardeşimizi ve hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” diye seslendi.

Etkinlikte Uşak Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Ekrem Savaş ise, engellilere yönelik çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da engellilere yönelik çalışmalara ilişkin paylaşımda bulundu. Ödül gecesinde 26 kategoride ödüller dağıtıldı.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ