Advert
Advert
Advert

Akıl ve zeka kursu ÖKSD’de!

Akıl ve zeka kursu ÖKSD’de!
Akıl ve zeka kursu ÖKSD’de! Küçük Menderes
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert

Ödemiş Kültür Sanat Derneği, öğrencilere yönelik ‘Akıl ve Zeka’ kursu başlattı. Ödemiş Cumhuriyet Mahallesinde derneğin binasında açılan kursta eğitmen olarak Müzeyyen Öğünçbey yer alıyor. Kurs sayesinde çocukların dikkat dağınıklığının ortadan kaldırılması, odaklanma motivasyonu, anlama ve problem çözme kabiliyetinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kursun pek çok kazanımı var

Eğitmen Müzeyyen Öğünçbey, “Bu uygulama alanı yeni olan bir ders. Normalde ortaokullarda seçmeli ders olarak da okutuluyor. Ancak bu konuda resmi anlamda kurs veren çok az sayıda eğitim kurumu var. Akıl ve Zekâ kursunun akıl yürütme becerisinin gelişmesi,  konsantrasyonun süre ve derinliğinin artması, okuduğunu anlama,  anladığını uygulama,  beceri hızının artması,  ilk defa karşılaşılan koşullara adaptasyonun kolaylaşması, sorunlarla başa çıkma,  yenilgi karşısında pes etmeme ve yeniden başarabilme kabiliyeti kazanma,  yaratıcılığın gelişimi, motor becerilerinin gelişimi, 3 boyutlu görebilme, görünmeyeni canlandırabilme, çok yönlü stratejik eleştirel düşünebilme,  eldeki verileri doğru değerlendirme ve bunları sonuca ulaştırma, verimli ve akılcı kullanabilme, sebep sonuç ilişkisini doğru kurabilme, planlı hareket etme yetisi kazandırma,  merak duygusunun gelişimi ve problem çözme becerisi kazandırma gibi etkileri ve sonuçları var” dedi.

Devamlılık önemli

Kursta başarının belli bir devamlılık sonucunda yakalandığını hatırlatan Öğünçbey, “Kursa gelenler belli bir süre sonunda başarıyı sağlayabiliyorlar. Bu konuda Ödemiş’te Kültür ve Sanat Derneği bünyesinde kurslar veriliyor. Kursa gelenlerin bu başarısı aileleri de bir hayli memnun etmektedir. Bu konuda kursa sponsor olmak isteyenleri de derneğe bekliyoruz. Çünkü günümüzde Akıl ve Zeka alanı çocuklara ileriye dönük olarak büyük bir etkisi olmaktadır” diye konuştu.

Ödemiş Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Murat Gökşin, “Derneğimizde tiyatro, yabancı dil Kursu,  gitar gibi pek çok alanda kurslarımız var. Müzeyyen Öğünçbey’e de Akıl ve Zeka kursu için teşekkür ediyoruz” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ