Advert
Advert
Advert

Ek binalarla eğitim nefes alacak

Ek binalarla eğitim nefes alacak
Ek binalarla eğitim nefes alacak Küçük Menderes
Bu içerik 780 kez okundu.
Advert

Ödemiş Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bazı okullarda devam eden ek bina inşaatlarıyla okulların öğrenci kapasitesi arttırılacak. İnşaatı devam eden Birgi Kazım Paşa Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arazilerindeki ek binaların teslim edilmesiyle okullardaki öğrenci kapasiteleri artacak.

İnşaat çalışmaları ve sonrasındaki hedef ve planlara ilişkin bilgiler veren Ödemiş Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, “Hem Birgi Kazım Paşa Ortaokulumuzda hem de Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ek bina inşaatları devam ediyor. Bu binaların devreye girmesiyle hem sınıflarımızdaki öğrenci sayıları rahatlayacak, hem de bu okullarımızdaki öğrenci kapasitesi artacak. Eğitim mekânları nüfusa orantılı hale gelecek. İnşaatlar tüm hızıyla sürüyor” dedi.

 

Zafer Mahallesi için okul projesi

Gengörü, eğitim hedeflerine ilişkin şu açıklamaları yaptı: “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Ödemiş’te eğitimin çıtasını hep yükseltmek hedefindeyiz. Başarılı olmak ve başarıyı sürdürmek istiyoruz. Bunlar için azami gayretle çalışıyoruz. Başarı için bina ve mekan da çok önemli. Bu inşaatlar için hayırseverlerimiz de katkılar veriyor. Onlara da çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Zafer Mahallesinde uzun yıllardan beri ihtiyaç duyulan yeni bir okul projesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz”.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide