Advert
Advert
Advert

O camide artık musalla taşı var

O camide artık musalla taşı var
O camide artık musalla taşı var Küçük Menderes
Bu içerik 544 kez okundu.
Advert

Ödemiş Efe Konut Camiine musalla taşı konuldu. 23 Kasım 2018 tarihli gazetemizde “Efe Konut Camiinde musalla taşı bilmecesi” haberiyle gündeme gelen konuda sorun çözüldü.

Ödemiş’te Süleyman Demirel Mahallesi’ndeki Efe Konut Camii’nde Bükücü Ailesinden Naide Bükücü’nün vefatı ve cenaze töreni vesilesiyle gündem olan konu ile ilgili olarak Ödemiş Müftülüğü harekete geçti.

Ödemiş’in eski il genel meclisi üyelerinden Adnan Saygılıer de musalla taşının bulunmamasını eleştirmiş ve konunun takipçisi olacağını ifade etmişti. Ödemiş Müftülüğü’ne teşekkür eden Saygılıer, “Müftülüğümüz kısa zamanda hemen konuya eğildi ve sorunu çözdü. Bilindiği üzere Camiilerde görevlilerin namazı kıldırması, cemaatle iyi ilişkileri,  Camiinin temizliği gibi birçok faktör vardır. Bunu basın aracılığı ile duyurmanın nedeni yapıcı olarak topluma bir mesaj vermekti. Bunu hemen duyarak duyarlı bir girişimle musalla taşının konmasını sağlayan Ödemiş İlçe Müftüsü Şevki Kesici olmak üzere Efe Konut Camisine bu mermer taşın konmasında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18. MADDE UYGULAMALARI’NI ANLATTI
18. MADDE UYGULAMALARI’NI ANLATTI
Ödemiş fakültesini bekliyor
Ödemiş fakültesini bekliyor