Advert
Advert
Advert

Dereuzunyer’de taşınma bilmecesi

RAHMANLAR BARAJI NEDENİYLE MAHALLE TAŞINACAK

Dereuzunyer’de taşınma bilmecesi
Dereuzunyer’de taşınma bilmecesi Küçük Menderes
Bu içerik 707 kez okundu.
Advert

Rahmanlar Barajı nedeniyle taşınması kararlaştırılan Dereuzunyer’de taşınma sıkıntısı sürüyor. Ödemiş’in Dreuzunyer Mahallesi Rahmanlar Barajı nedeniyle yeni oluşturulacak yerleşim yerine taşınacak. Köylüler, tüm mahallenin baraj sınırları içinde kalacak olması dolayısıyla alınan taşınma kararının uygulanmasını bekliyor.

Şu anda bulunduğu Dreuzunyer’de yaşayan köylüler baraj inşaatı çalışmalarının başlanacağı zaman kendilerine Aşağı Gedik Mevkiinde yeni oluşturulacak yerleşime geçeceklerinin bildirildiğini ifade ederek bu konuda henüz bir gelişme olmadığını söylediler.

 

“Yılbaşına kadar denildi”

Dereuzunyer Mahallesi Muhtarı Hasan Fırtına, yaklaşık 200 haneli köyün taşınması konusunda belirsizliğin sürdüğünü dile getirdi. Fırtına, “Biz yaklaşık 200 haneli bir köyüz. Baraj nedeniyle yıllardır yaşadığımız evlerimizi terk etmeye hazırlanıyoruz. Aşağı Gedik Mevkiine yeni yapılacak alana taşınmayı bekliyorduk. Bize daha önceden söylenene göre taşınmanın yılbaşına kadar yapılacağıydı. Ama bu konuda herhangi bir bildirim ya da gelişme yok” dedi.

Taşınma konusundaki belirsizliğin kendilerini zorladığını ifade eden Muhtar Fırtına, “Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız’ın daveti üzerine Ankara’ya Külliye’ye bir grup muhtar olarak gittik. Ben de bu ziyareti fırsat bilerek Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yetkili danışmanlarına dilekçeyi ileterek bir an önce yeni yerleşim merkezimize taşınma konusunda kendisinden gerekli desteği istedik. Artık sonuç almak ve belirsizliği gidermek istiyoruz, bekliyoruz” diye konuştu.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli