Advert
Advert
Advert

“Yatırım yaparken desteklenmeler araştırılmalı”

“Yatırım yaparken desteklenmeler araştırılmalı”
“Yatırım yaparken desteklenmeler araştırılmalı” Küçük Menderes
Bu içerik 327 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş odanın çeşitli sektörlere uygulanan destekler konusunda danışmanlık hizmeti yaptığını belirterek, bilgi almak ve desteklemelerden faydalanmak isteyen bölge firmalarına çağrıda bulundu. Eriş açıklamasında yatırım yapılacak alanda destekleme, teşvik ve fonların son derece iyi araştırılması gerektiğinin altını çizerek bu tür araştırmaların daha gerçekçi ve sürdürülebilir hedefler sağladığına dikkat çekti. Kurumsallık vurgusunun öne çıktığı açıklamalarında Başkan Rıfat Eriş, yönetsel faaliyetlerde uzmanlaşma ve danışmanlığın önemine değindi.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Eriş şunları söyledi: “Değişen koşullarda ayakta kalabilmek için şirketler her zaman yeni hedefler belirlemelidir. Bu hedeflere ulaşmak içinde stratejiler ve hatta projeler üretmelidirler. İşte bu projeleri gerçekleştirmek için ellerindeki en önemli enstrüman onlara sunulan desteklemelerden faydalanmak olacaktır. Yeni bir yatırım düşüncesi varsa şirketlerin öncelikle o konuyu kapsayan desteklemeleri araştırabilirler. Tabii şöyle sıkıntılı bir durum var şirketler için aynı anda 200’ü aşkın farklı destekleme kalemleri açık olabiliyor. Bir şirketin bunların hepsine hâkim olabilmesi, araştırabiliyor olması çok da kolay bir iş değil. Büyük kurumsal yapıdaki şirketlerde,  STK’larda, kooperatiflerde, belediyelerde belki de sadece proje yapan birimler olmalı.  Nasıl ki bir insan kaynakları, pazarlama, üretim departmanları varsa, aynı şekilde desteklemeleri takip eden bir proje departmanı da günümüzde şart oldu. Büyük şirketlerin böyle yeni departmanları açması basit fakat küçük şirketlerde sadece projeleri takip eden departmanın olması oldukça güç.”

 

“Oda olarak bunu sağlayacak güçteyiz”

“Ancak Ödemiş Ticaret Odası olarak biz bu yapıyı sağlayabilecek güçteyiz. Her zaman üyelerimize diyoruz ki bir konuda yatırımımız varsa bizi haberdar edin bu konularla ilgili destek modelleri ya da desteklemeyi hak edebilmek için neler gerektiğini sizin için araştıralım ve size uzmanlarımız yönlendirelim. Yine aynı zamanda çok farklı işler yapan şirketler iseniz belki de faydalanabileceğiniz destekler var ama siz bunun farkında değilsiniz. Böyle durumlar içinde yine talep ettiğinizde size uzmanlarımızı gönderip, alabileceğiniz destekler konusunda bilgiler sunabiliriz.’’

Haber Merkezi

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üretim yollarında yama seferberliği
Üretim yollarında yama seferberliği
Ödemiş’li kızların el işleri sergide
Ödemiş’li kızların el işleri sergide