Advert
Advert
Advert

Rahvan’da heyecan Bayındır’da

Rahvan’da heyecan Bayındır’da
Rahvan’da heyecan Bayındır’da Küçük Menderes
Bu içerik 527 kez okundu.
Advert

Bayındır’da geçtiğimiz günlerde yağış nedeniyle ertelenen Rahvan At Yarışları, yarın saat 11.00’da Turan Mahallesi altında bulunan yarış pistinde gerçekleşecek.

Bayındır’da daha önce 18 Kasım’da yapılacağı duyurulan ama hava muhalefeti nedeniyle ertelenen yarışlar yarın düzenlenecek. Rahvan at yarışı severler Ödemiş’in ardından bu hafta da Bayındır’da bir araya gelecek. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet etti.

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan yarışa Bayındır Rahvan At Yetiştiricileri Derneği üyeleri ve ülkenin çeşitli yerlerinden Rahvan atlara gönül vermiş 100’ü aşkın at ve binicinin katılması bekleniyor. Yarışlar; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, dörtlü taylar, üçlü taylar, toz koparan ve taze beşli bayrağa koşar şeklinde düzenlenecek.

 

“Ata sporumuzu yaşatıyoruz”

Bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet eden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli şunları söyledi: “Yarışlarımız 18 Kasım’da yapılacaktı ancak olumsuz hava şartları nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Bu Pazar günü güzel bir havada güzel yarışlar olmasını diliyoruz. Ata sporumuzu yaşatabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak personelimizle birlikte çalıştık ve Bayındır’ımıza yakışacak bir yarış pisti hazırladık. Ayrıca pistimizin çevre düzenlemesini de tamamlayarak hemşehrilerimize aileleriyle birlikte at yarışını rahatça izleyecekleri bir alanı hazır hale getirdik. Bayındır’da bir ilki gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm at yarışı severleri bu özel ata sporumuzu yaşamak ve yaşatmak için Bayındır’a davet ediyorum.”

Şazenuş Keskin 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ