Advert
Advert
Advert

Oluşum kariyer günlerinde bir savcı

ÖDEMİŞ CUMHURİYET BAŞSAVCISI TUĞAN SARICA KATILDI

Oluşum kariyer günlerinde bir savcı
Oluşum kariyer günlerinde bir savcı Küçük Menderes
Bu içerik 830 kez okundu.
Advert

Ödemiş Oluşum Koleji’nin düzenlediği ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca katıldı. Oluşum Koleji Anadolu Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliklerinde üniversite yolunda olan öğrencilere farklı meslekler bizzat mesleği icra eden deneyimli isimler ağzından anlatılıyor ve o mesleğe giden yol haritası hakkında bilgiler veriliyor. Öğrencilere amaca giden yol doğrultusunda gerçekçi adımlar atması konusunda bilgiler veriliyor.

Süreci ve mesleğin ihtiyaç duyduğu nitelikleri anlattı

Okulun en son düzenlene etkinliğe Ödemiş’in Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca katılarak öğrencilerle bir araya geldi, deneyimlerini paylaştı, mesleğiyle ilgili bilgiler verdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Oluşum Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Keser, “’Okulumuzda öğrencilerimizin derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini,  özgüvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp, doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetenekleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini,  iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını sağlamak amacıyla kariyer günlerini düzenliyoruz‘’ dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca da öğrencilere Hukuk Fakültesi eğitim süreci, avukatlık, hâkimlik, savcılık ve başsavcılık meslekleri hakkında bilgiler verdi. Başsavcı Sarıca ayrıca; avukat, savcı ve hakim olmak için gerekli şartlar, sınavın aşamaları, görev tanımları ve mesleğin zorluklarını da anlatarak  “Hukuk fakültesini bitirdikten sonra avukat, hakim ve savcı olabilirsiniz ancak bunların da belirli bir kriterleri vardır ’’dedi. Etkinlik soru cevap bölümüyle devam etti. Etkinlik sonunda Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Keser, Sayın Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca’ya teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

Bilgehan Sakıcı

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ