Advert
Advert
Advert

Rahvan’a pist geliyor

Rahvan’a pist geliyor
Rahvan’a pist geliyor Küçük Menderes
Bu içerik 570 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla inşaatı devam eden Hipodromda sona yaklaşılıyor. Mekânın inşaatının tamamlanmasıyla Rahvan At Yarışlarında bölgenin binicilik sporlarında yol alması ve yarışlar sayesinde turizm potansiyelini arttırması bekleniyor.

Başkan tarih de verdi

Ödemiş’in Günlüce Mahallesinde devam eden hipodrom inşaatını gezen ve çalışmaları yerinde inceleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem işlerin bitişi için de tarih verdi. 14 Mart 2019’da hipodromun hizmete gireceğini belirten Başkan Badem, “Bölgemizde bilindiği üzere Rahvan At yarışlarına ilgi büyük. Bizler de bu ilgiyi dikkate almak, kökeni atalarımıza dek uzanan bu spor dalını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için böyle bir alan için Rahvan atçılarına söz vermiştik. Yeni ve modern hipodromun hizmete girmesi için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.  Muhtemelen 17 Mart 2019’da hizmete girmesini sağlayacağız” dedi.

Ödemiş Rahvan At Yetiştiricileri Derneği 2. Başkanı Mehmet Dinlenmez, “Bölgemizde Çaylı mahallesinde ve Ödemiş’te Rahvan at yarışmaları büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleşiyor.  Burada Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem yaptığı güzel bir çalışmayla bölgemize  dışarıdaki bir çok ilçenin de sahip olamadığı  modern  hipodromu  hizmete  sokacaktır.  Burada bizler de uzun yıllardan  beri bu ata sporuna  gönül verenler  olarak  Ödemiş’e  ekonomik anlamda da katkı yapacak organizasyonları yapmaya, dışarıdan insanları buraya çekmeye çalışacağız” diye konuştu.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden