Advert
Advert
Advert

Yollar mı kötü yapılıyor, yağış mı çok?

1 AY ÖNCE YAPILAN YOL GEÇİT VERMİYOR

Yollar mı kötü yapılıyor, yağış mı çok?
Yollar mı kötü yapılıyor, yağış mı çok? Küçük Menderes
Bu içerik 1525 kez okundu.
Advert

Sonbaharın son günlerinde ve kış koşullarının kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte Ödemiş’in farklı noktalarından birbiri ardına yol şikâyetleri gelmeye başladı. Mevsimin yağışlı olduğu şu günlerde önce Manyası Caddesinde kilit taşlar altında oluşan boşluklar ve göçme, Hürriyet Mahallesinde İlhan Ufuker Caddesinde rögar ve etrafında kırık dökük asfalt nedeniyle oluşan göller ve ilçenin Günlüce Mahallesi yolunda yaşanan sıkıntı dolu serzenişler peşi sıra gelmeye devam ediyor.

“Masraf, israf ve zaman kaybı değil mi?”

Ödemiş’in Günlüce Mahallesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yeni asfaltlanan yolda meydana gelen bozulmalar ve su birikintileri mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Günlüce Mahallesi sakinlerinden Erdoğan Çayır, yaklaşık 1 ay önce yapılan yolun kısa zamanda dönüştüğü duruma isyan ederek, “Bu yol daha 1 ay önce yapıldı. Ancak son yağışlarla birlikte yolun büyük bölümü tamamen bozuldu. Konuyla ilgilenen bir kişi de yok. Buranın bir an evvel sıcak asfalt ile yapılmasını istiyoruz. Madem bu yol yapım planına alındı, yaptıkları şekliyle yolun bu hale geleceğini yapanlar bilmiyor mu? Neden en başında sıcak asfalt yapılmadı ya da sağlam iş yapılmadı? Bu masraf, israf ve zaman kaybı değil mi? Her gün bu yolu kullandığımız araçlarımız bize sürekli masraf çıkartıyor ama bu yolu kullanmaktan başka çaremiz de yok” dedi.

Zaten talep ve şikayet üzerine yapılmıştı

Mahalle sakinlerinden  Mehmet Yayla  mahallerinde ve  Ödemiş’te son  yağışların  bölgeyi etkilediğini de söyleyerek, “Büyükşehir  Belediyesinden  Ödemiş – Günlüce  yolunun  bozuk  olması  nedeniyle  yardım istemiştik. 1 ay evvel yol zaten köylülerin başvuruları üzerine yapıldı. Ancak yapılan iş birkaç günlük yağışa bile dayanamadı.  Yol şu anda araçların güçlükle geçtiği bir yol oldu. Yağışlı havada yaya yürümek bile çok zor.  Burası baktığınızda merkeze yakın bir mahalle.  Yolunun  bu kadar kötü olması  kabul edilemez. Yağışlı hava bölgeyi terk ettiğinde en kısa zamanda sıcak asfalt ya da doğrusu, sağlamı neyse bir çözüm bekliyoruz” diye konuştu.

  Günlüce Mahallesi sakinlerinden  Ali Ovacık da, “Yollarımız son derece  kötü bir  hale  geldi. Ödemiş’e  çok  yakın bir konumda ama durumumuz bu. Buradan her gün Ödemiş’e işe gidip gelenler var, seracılıkla uğraşıp her an bu yolu kullananlarımız var, hastası var, çocuğu var. Araçlarımızın alt takımları sürekli masraf çıkartıyor. Çözüm bekliyoruz” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli