Advert
Advert
Advert

Futbol sahası da beklemeye geçti

Futbol sahası da beklemeye geçti
Futbol sahası da beklemeye geçti Küçük Menderes
Bu içerik 900 kez okundu.
Advert

Ekonomideki dalgalanmalar nedeniyle yüklenici firmaların yaşadığı sorunlar sonrası duran veya kesintiye uğrayan Ödemiş'in kamu projelerine bir yenisi daha eklendi. Zafer Mahallesi'nde 500 kişilik tribünle inşa edilen sentetik çim futbol sahası inşaatı yüklenici firmanın yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle durdu. Sözleşme iptal edilirken ihalenin yenileneceği belirtildi. 

Zafer Mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa ettirilen 90x60 metre ebadındaki sentetik çim saha projesinde çalışmaların yüklenici firmanın değişen ekonomik koşullar sonrası çekilmesi nedeniyle kesintiye uğradığı iddia edildi.

Sahanın aydınlatmasını da içeren projede şimdiye dek zemin ve altyapı hazırlığı, sahanın çevresine konulacak tel örgülere ait direkler ile 500 kişilik portatif tribünün iskeletinin montajı dışında uzun zamandır sessizlik sürüyordu.

 

İhalenin yeniden yapılması bekleniyor

Amatör futbol karşılaşmalarına ev sahipliği yapması beklenen sentetik çim sahanın projesinde ayrıca soyunma odalarının da bulunmadığı öğrenildi. Ödemiş'in yeni futbol sahasında yarıda kalan çalışmaların tamamlanması için Gençlik ve Spor Bakanlığınca ihmal ihalesine çıkılması bekleniyor.

 

İnşaat projeleri ya yavaşladı ya da durdu!

Ödemiş'te son dönemde çeşitli kamu kurumlarının inşaat projelerinin ekonomideki dalgalanmalar sonrası yavaşlaması ya da tamamen durması dikkatleri çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Zeytinlik yolu kıyısında şantiyesi dahi kurulan TOKİ'nin 468 konutluk sosyal konut projesi ekonomik tasarruf tedbirleri çerçevesinde rafa kaldırılırken İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ulus Meydanı'ndaki yenileme çalışması da yüklenici firmanın değişen ekonomik şartlardan etkilenmesi nedeniyle uzun süre sekteye uğramış, çalışmaların ikinci etabına Kasım ayında geçilebilmişti.

Ödemiş Belediyesi'nin fuar alanının üstünün kapatılması projesi ise çalışmalarına başlanmasına karşın yine yüklenici firmanın yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle yarıda kalmıştı.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ