Advert
Advert
Advert

Alev Coşkun, ‘Asker İnönü'yü anlattı

Alev Coşkun, ‘Asker İnönü'yü anlattı
Alev Coşkun, ‘Asker İnönü'yü anlattı Küçük Menderes
Bu içerik 725 kez okundu.
Advert

Eski Turizm ve Tanıtma Bakanı ve Cumhuriyet Vakfı Başkanı  Ödemişli yazar Dr. Alev Coşkun, kaleme aldığı 600 sayfalık “Asker İnönü” kitabıyla, son zamanlarda İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında meydana gelen spekülasyonlara yanıt verdi.

Geçtiğimiz hafta Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basılarak piyasaya sürülen önemli kitapta 1884-1922 yıllarını kapsayan dönemde İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün askerlikteki başarıları dile  getiriyor ve son yıllarda İnönü  aleyhine oluşturulmaya çalışan algılara ve saldırılara cevap veriliyor.

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülmesine karşın büyük ilgi  gören tarihi kitap hakkında konuşan Ödemişli yazar Dr. Alev  Coşkun, kitapta önemli belgelerle İnönü'nün askerlik kariyerine ışık tutulduğunu belirtti. 

Coşkun şunları ifade etti: “Son yıllarda çok saldırıya uğrayan İsmet İnönü ile ilgili kitabımın ismi  ‘Asker İnönü’dür. İnönü’nün doğumundan Mudanya Askeri Anlaşmasına kadar bir zaman dilimi anlatılmaktadır. Kitapta belgelerle İnönü hakkında çıkan saldırılara cevap verilmektedir.”

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden