Advert
Advert
Advert

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Aliağa’da Ödemiş’i temsil etti

Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Aliağa’da Ödemiş’i temsil etti
Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Aliağa’da Ödemiş’i temsil etti Küçük Menderes
Bu içerik 536 kez okundu.
Advert

Her ay farklı bir ilçede yapılan İzmir Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Birliği, Kasım ayı yürütme toplantısı Aliağa Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda Ödemiş’i Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Erol temsil etti.  
Toplumsal cinsiyet eşitliği temalı toplantı Aliağa Belediye Meclisi salonunda yapıldı. Toplantının açılışını Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan yaptı. Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yıl içerisindeki faaliyetlerinden bahseden Berrin Argunhan, önceliklerinin kadın istihdamı olduğunu söyledi. Argunhan, "Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın destekleriyle üretici kadın çarşımızı açtık. Üretici kadın çarşısı sayesinde kadınlarımız el emeği ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kadınları sosyal hayata kazandırmak için büyük uğraşlar veriyoruz" dedi. 
Aliağa Kent Konseyi Başkanı Cihan Pazarcı da, "Bugünkü konumuz cinsiyet eşitliği. Kadınlarla erkeklerin cinsel eşitlik konusunda fırsat eşitliğini sağlamak için gösterdiğiniz yolda bizlerde emin adımlarla ilerlemeye çalışacağız; lakin fırsat eşitliğinden yana kadınların her zaman bir adım önde olduğunu düşünüyorum; çünkü onlara bir annelik sıfatı verilmiştir" şeklinde konuştu. 
 İzmir Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Birliği Dönem Sözcüsü Aysun Kuru ve dönem sekreteri Banu Ufacık ortak projelerin planlanması hakkında bilgiler verdi. Akademisyen Ayla Çelik ise toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın danışma merkezlerinin çalışmalarını ve önemini anlatan sunumunu yaptı. Gerçekleştirilen sunumların ardından tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Serkan Acar, kadınlara Şakran zeytinyağı ve "Aliağa Kent Kitaplığı" yayınlarına ait kitap seti hediye etti. 
Toplantıya ayrıca; İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisleri Birliği Dönem Sözcüsü Aysun Kuru, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisleri Birliği Dönem Sekreteri Banu Ufacık, akademisyen Ayla Çelik ile İzmir Kent Konseyleri Kadın Meclisi Başkanları ve yürütme üyeleri katıldı. 

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli