Advert
Advert
Advert

Peygamber’in doğum günü programla kutlandı

Peygamber’in doğum günü programla kutlandı
Peygamber’in doğum günü programla kutlandı Küçük Menderes
Bu içerik 475 kez okundu.
Advert

Ödemiş Şehit Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri ve Öğretmenler İmam Hatiplerin kuruluşu ve Peygamber Efendimizin Doğum günü olan Mevlidi Nebi haftası dolasıyla bir program düzenledi.

Düzenlenen programa Ödemiş Müftüsü Şevki Kesici, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, İmam Hatip ortaokulu öğrencileri ve velilerin yanı sıra davetliler katıldılar.

Program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal marşı okundu. daha sonra Günün anlam ve Önemini belirten konuşmayı Ödemiş Şehit Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Bilal Türk yaptı.

İmam Hatip okullarının da kuruluş yıldönümü

Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip ortaokulu Müdürü Bilal Türk, “ HZ. Ömer’in, “ Ey Allah’ın Resulü şu andan itibaren Allah’ı ve resulünü kendi nefsimden, ailemden, çoluğumdan, çocuğumdan, malımdan mülkümden daha fazla seviyorum” dediğinde karşılık peygamberimizin “ Şimdi imanın kemale erdi diyen peygamberin doğumu” Ey Allah’ım ümmetim Cennette girmedikçe ben de girmem diyen Peygamberin doğumu, Ümmetim Kevser şarabından içmeyince bende içmem diyen peygamberin doğumu, Televizyonun olmadığı İnternetin olmadığı, whatshaap, facebook ve birçok sosyal medyanın olmadığı bir zamanda iletişim araçlarının olmadığı bir zamanda ulaşım araçlarının olmadığı bir zamanda 22 sene gibi kısa bir dönemde tek kişi iken veda haccında veda hutbesinde 100 bini aşkın insana hitap eden Peygamberin doğumu Bugün eşler arasında, iki kişi arasında ata evlat arasında, komşular arasında iki devlet arasında, iki grup arasında anlaşmazlıklar olmuş çareyi başka yerde aramasın Çare Allah Peygamberimizdedir. O neyi nasıl çözmüş ise biz de onu öyle çözmeliyiz. Çünkü Resulüllah da sizin için güzel örnekler vardır diye buyurmuştur.

Başarılı öğrencilere ödülleri verildi 

67. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız İmam Hatip Okulları tarihindeki yerini almıştır. Başarıları ile bu tarihteki yeri daha da artarak devam edecektir. Kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese şükranlarımı arz ederim. Ebediyete göç etmiş olanlara rahmet dilerim. Mekânları cennet olsun. Sağ olanlara da Allah uzun ve Sağlıklı ömürler versin der ve hizmetlerinin devamını dilerim” dedi.

Program daha sonra Peygamber Efendimizin evi ve Diyanet 2018 Mevlidi Nebi sinevizyonu, Ödemiş Şehit Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Ortaokulu 10-B Sınıfı öğrencisi Yavuzhan Çakmak’ın şiiri, Ödemiş İmam Hatip Lisesi mezunu ve Ödemiş İmam Hatip Derneği Başkanı okulun tarih öğretmeni İsmail Gülşen ezgiler sunarken, İmam Hatip okulların kuruluşundan bu güne kadar olan bölüm gelen davetlilere izletildi. Kuran’ı Kerim güzel okuma, hafızlık, güzel ezan okuma ve hutbe okuma yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ